sobota, 10 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 19 Niedziela Zwykła, 11.08.2019


1.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę na pokrycie kosztów części wykonanych już prac remontowych I i II kondygnacji frontowej ściany kościoła. Opłaciliśmy dotąd dwie faktury o łącznej kwocie 526.840, 47 zł. Dotychczasowe prace zostały opłacone z dotacji Gminy Wrocław, ale również z wkładem naszej parafii w wysokości 46.204,41 zł. Przygotowujemy się do opłacenia kolejnych faktur. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Zapraszamy do wspólnej troski o bezpieczeństwo i piękno świątyni. Prace remontowe można wspierać wpłacając na nowe konto parafii: 41 1600 1462 1848 2808 9000 0008 (Parafia św. Michała Archanioła, ul. Bolesława Prusa 78, 50-318 Wrocław). Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas Mszy św. i nabożeństw w środy  o godz. 18.00.
2.    Na nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła zapraszamy we wtorek 13 sierpnia o godz. 18.00.
3.    W środę 14 sierpnia wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Marię Kolbe.
4.    W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Msze św. według rozkładu niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i wianków, które będą również rozprowadzać Salezjanie Współpracownicy.
5.    W sobotę 17 sierpnia wspominamy w liturgii św. Jacka
6. Wczoraj w sobotę 10 sierpnia dotarła na Jasna Górę Piesza Pielgrzymka Wrocławska. W Salezjańskiej Grupie „9” była również grupa młodzieży i dorosłych z naszej parafii z ks. Mariuszem i innymi salezjanami. Dziękujemy za ich modlitwy i podjęty trud pielgrzymkowy. Dziękujemy również grupie duchowych uczestników pielgrzymki, którzy przez te dni gromadzili się na modlitwie w naszym kościele oraz osobom prowadzącym wspólną modlitwę.
7. Odpowiadając na zaproszenie ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, organizujemy w naszej parafii wyjazd autokarowy na II Archidiecezjalną Pielgrzymkę Czcicieli Maryi do Henrykowa w sobotę 17 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.45. Koszt przejazdu 20 zł oraz 10 zł opłata za pielgrzymkowy południowy posiłek w Henrykowie.  Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotach. Zapisy w zakrystii do czwartku 15 sierpnia.
8.    Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu posiada jeszcze wolne miejsca w klasach IV oraz VII Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz w Technikum Salezjańskim o kierunkach elektronik oraz mechanik dla przemysłu lotniczego. Zachęcamy i zapraszamy do korzystania z naszej oferty, która jest całkowicie nieodpłatna.
9.    W dniach od 30 sierpnia do 1 września będziemy przeżywać w naszym kościele uroczystość nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Gargano.
10. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płytka DVD z pieśniami patriotycznymi. Zachęcamy również do nabywania gazetki DA Horeb „W ogrodzie róż”.  
Redakcja Gościa Niedzielnego zaprasza na premierę filmu pt. „Tajemnica Ojca Pio”
w środę 14 sierpnia o godz. 18.30 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki. Hasło „Gość Niedzielny” przy kasie uprawnia do biletu ulgowego w cenie 11 zł.
11.  W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Andrzej Myśliwski, Krystyna Ziętkiewicz, Henryka Góral, Waldemar Lewandowski, Gabriela Wamberska, Stanisława Gawkowska i Łukasz Rola. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…