sobota, 3 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 18 Niedziela Zwykła – 04.08.20191. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00.
2.   Trwa Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Zapraszamy do towarzyszenia pielgrzymom duchowo. Wspólna modlitwa różańcowa dzisiaj o godz. 13.30, a w następne dni do 10 sierpnia o godz. 17.30. W zakrystii można zaopatrzyć się w modlitewniki duchowej pielgrzymki i odznaki.
3.    W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
·      We wtorek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego
·      W środę 7 sierpnia wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego
·      W czwartek 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika
·       W piątek 9 sierpnia obchodzimy Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein, Patronki Europy. W tym dniu przypada 77 rocznica jej męczeńskiej śmierci św. w Auschwitz. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Koncelebrze będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Jerzy Machnacz. Po Mszy św. i nabożeństwie Towarzystwo Edyty Stein zaprasza do domu przy ul. Nowowiejskiej 38 na „Wieczór ze św. Edytą” – w programie recytacja poezji poświęconej Edycie Stein, a także wernisaż wystawy ikon.  
·      W sobotę 10 sierpnia obchodzimy święto św. Wawrzyńca
4.    Towarzystwo Edyty Stein organizuje również wyjazd autokarowy do Oświęcimia na obchody 77 rocznicy śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża w dniu 9 sierpnia. Wyjazd o 6.00 rano, planowany powrót ok. 23.00. Koszt przejazdu 60 zł. Szczegółowy program jest zamieszczony na stronie internetowej www.edytastein.org.pl, a także wywieszony w gablotach. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Jerzy Witek. Można zapisać się w zakrystii lub bezpośrednio u organizatorów.
 5.    Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, zaprasza na II Archidiecezjalną Pielgrzymkę Czcicieli Maryi – Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa w sobotę 17 sierpnia. Program wywieszony jest w gablotach.
6.    Uprzejmie informujemy, że odrestaurowana figura  Chrystusa została umieszczona na krzyżu misyjnym w parku, przy głównej ścieżce wiodącej do kościoła i  znowu jest chrześcijańskim znakiem obecności Chrystusa na  naszym  Ołbińskim osiedlu.  Zdjęcia przed i po renowacji wystawiliśmy do obejrzenia na planszy z przodu kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dotychczas na pokrycie kosztów związanych z jej odnowieniem. Składając ofiary na ten cel można posłużyć się kopertami rozłożonymi na stolikach w kościele.
7.  Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów wykonanych już prac remontowych części elewacji kościoła przy głównym wejściu. Wkrótce będziemy musieli opłacić kolejną fakturę. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tace i wpłaty na konto parafialne. Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem każdy dar serca.
8.    W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. W tygodniku Niedziela jest zamieszczony m. in. artykuł o historii powstania w naszym kościele kaplicy św. Edyty Stein. Zachęcamy też do nabycia gazetki DA Horeb „ W ogrodzie róż”
9.  W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Jadwiga Cygoń, Stefan Borczyk i Radosław Wojsa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…