sobota, 2 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 4 Niedziela zwykła 03.02.20191.    Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca będzie wystawiony do adoracji Najświętszy Sakrament od godz. 13.30 do 17.00. Na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia zapraszamy o godz. 15.00.
2.    W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
·      We wtorek 5 lutego wspomnienie św. Agaty. Na każdej Mszy św. odbędzie się błogosławienie chleba i wody.
·      W sobotę 9 sierpnia miesięczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża. Czcicieli świętej Edyty Stein zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwy nowenny przez wstawiennictwo patronki Europy.
3.    Serdecznie dziękujemy osobom, które pomagały wczoraj w rozbieraniu choinek i dekoracji Bożonarodzeniowych.
4.    Wszystkich zainteresowanych ciekawą lekturą zapraszamy do parafialnej biblioteki, która jest otwarta w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 18.00 do 20.30, a także we wtorki od godz. 10.00 do 12.00.
5.    Mężczyzn zainteresowanych wspólną modlitwą za rodzinę i parafię zapraszamy dzisiaj na spotkanie Husarii Maryi o godz. 18.00 do biblioteki parafialnej.
6.    Na warsztaty kaligrafii średniowiecznej zapraszamy w czwartek 7 lutego  o godz. 19.00 do salki w starej plebanii.
7.    Małżonków pragnących umacniać więzi małżeńskie i rodzinne zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00, a po Mszy św. na katechezę i Agapę do auli Liceum i Gimnazjum Salezjańskiego obok kościoła.
8.    Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis pod apelem o wsparcie działań rewitalizacyjnych kościoła św. Michała Archanioła.
9.    W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się nowy numer miesięcznika Don Bosco przeznaczonego dla rodziców i wychowawców, a w nim m.in. artykuł „Przepis na miłość” oraz dodatek o wychowaniu przedszkolnym.
10.  Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na wsparcie działalności Oratorium dla dzieci i młodzieży działającym przy naszej parafii.
11.  Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na remont elewacji kościoła nad głównym wejściem.
12.  W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
  ś.p. Mirosława Cichosz, Stanisław Mazurkiewicz, Zofia Zbierska, Halina Hajduk, Bronisława Szuster, Halina Krzyś, Tadeusz Wojdat i Aniela Bielańska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…