sobota, 26 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 3 Niedziela zwykła 27.01.20191.    Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis pod apelem o wsparcie działań rewitalizacyjnych kościoła św. Michała Archanioła.
2.    W środę 31 stycznia obchodzimy Uroczystość św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, Sióstr Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych i Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.  Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez triduum. Zapraszamy na Msze św. z okolicznościowym kazaniem w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. W dzień uroczystości w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 Salezjanie Współpracownicy odnowią swoje przyrzeczenia. Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. Piotr Lorek, wikariusz inspektora salezjańskiej prowincji św. Jana Bosko z siedzibą we Wrocławiu. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlitwy w intencji dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia.
3.    W pierwszy piątek miesiąca 1 lutego spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00
i Msza św. o 16.30. Młodzież zapraszamy do Sakramentu Pokuty od godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00
4.    W piątek w godzinach rannych i przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
5.    W sobotę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się nabożeństwo z modlitwą różańcową  w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

6.    Zwracamy się z serdeczną prośbą do wspólnot parafialnych i parafian o pomoc w rozebraniu choinek i dekoracji Bożonarodzeniowej. Prosimy o pomoc w sobotę po zakończeniu maryjnego nabożeństwa o godz. 9.30.
7.    Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.  
8.     Kończy się kolędowa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu kapłani odwiedzą mieszkańców ulic: Jedności Narodowej, Mosbacha i Daszyńskiego numery parzyste od nr 4 do 26. Mieszkańców dalszych numerów tej ulicy odwiedzi duszpasterz po zakończeniu ferii zimowych po 10 lutym. Mieszkańców którzy zostali pominięci lub nie mogli w wyznaczonym terminie przyjąć kolędy, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia kolędy dodatkowej umieszczonego na stronie internetowej lub zgłoszenie w zakrystii. Dziękujemy bardzo tym mieszkańcom naszej parafii, którzy serdecznie przyjęli naszych duszpasterzy, a także dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji, które w większości przeznaczymy na potrzeby utrzymania i kształcenia kleryków i nowicjuszy salezjańskich.
9.  W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Do Tygodnika Gość Niedzielny dołączony jest film na płytce DVD „Bóg nie umarł” część 2.
10. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj w kościołach naszej Archidiecezji prowadzona kwesta do puszek na pomoc klasztorom sióstr klauzurowych.
11.  W minionym tygodniu z grona parafian odeszła do wieczności:
  ś.p. Urszula Dudkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…