sobota, 9 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 5 Niedziela zwykła 10.02.20191.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę, jak również za wpłaty na konto parafialne na cel przygotowywanego remontu frontowej ściany kościoła, który rozpoczniemy na wiosnę.  Nowy numer konta parafialnego przeznaczonego na remont kościoła jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii, na kalendarzach parafialnych, a także na bilecikach wyłożonych na stolikach przy wyjściu z kościoła. Można jeszcze składać podpisy pod apelem do władz miasta i innych instytucji o wsparcie dotacją pilnego remontu. Podpisy można składać na kartkach wyłożonych na stolikach przy wyjściach z kościoła, a także poprzez stronę internetową parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przejawiają troskę o stan budynku naszego kościoła.
2.     Małżonków pragnących umacniać swoją wiarę oraz więź małżeńską i rodzinną zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00 na spotkanie do auli w budynku Liceum Salezjańskiego obok kościoła. Spotkania o tematyce związanej z życiem w małżeństwie i rodzinie odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca i są prowadzone przez Diakonię Małżeństw ze wspólnoty Michael.
3.    W poniedziałek 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy świętych o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 osoby chore lub osłabione przez podeszły wiek będą mogły otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych.
4.    Wspólnota Michael zaprasza we wtorek 12 lutego na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na modlitwę o uzdrowienie: „Prawda, która uzdrawia”. Spotkanie po Mszy św. poprowadzi Arkadiusz Łodziewski charyzmatyczny ewangelizator, autor 3 tomików bestselerów „Boży poradnik”.
5.    W środę 13 lutego po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski i Nowennę ku czci NMP Wspomożenia Wiernych.
6.    W czwartek 14 lutego obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
7.    Szkoła Nowej Ewangelizacji Zacheusz organizuje weekendowy kurs „Nowe Życie” w dniach 15 – 17 luty we Wrocławiu przy ul. Kanonia 11. Kurs pomaga doświadczyć żywego Boga i mocy Jego działania w naszym życiu. Zapisywać można się przez stronę: zacheusz.wroclaw.pl
8.    W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się nowy numer miesięcznika Nowe Życie poświęcony tematowi Katedra.
9.     W przyszłą niedzielę wolontariusze przeprowadzą zbiórkę do puszek na ratowanie 16. letniego Michała Pawlaka, którego serce zamiera i wymaga pilnej operacji w Niemczech za sumę 140 tys. zł.
10.  Mieszkańców ulicy Daszyńskiego od nr 28 do 72 odwiedzą w tym tygodniu
z duszpasterską wizytą kolędową ks. Mariusz Pupka oraz diakon Marek Majewski. Szczegółowy rozkład kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach.
11.  W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
  ś.p. Marianna Boguska, Jan Pitura, Adam Caldarar, Antonina Martyna, Aleksandra Rybczyńska, Anastazja Schepe-Wróblewska i Barbara Machaj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…