sobota, 3 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 31 Niedziela zwykła – 04.11.2018
1.    Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu, który będzie wystawiony do adoracjiod godz. 13.30 do 17.00.
2.    Na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 – przy obrazie Jezusa Miłosiernego jest wyłożona księga, do której można zapisywać intencje, które będą odczytywane podczas wspólnej modlitwy.
3.    Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się różańcem codziennie w listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Wypominki z czytelnie wypisanymi imionami swoich zmarłych można jeszcze składać w zakrystii.
4.    W czwartek 8 listopada obchodzimy 147 rocznicę poświęcenia naszego kościoła, który był konsekrowany 8 listopada 1871r. Mocno zniszczony pod koniec drugiej wojny światowej, po wojnie został odbudowany wspólnym wysiłkiem salezjanów i parafian. Zapraszamy w tym dniu do wspólnego dziękczynienia za naszą świątynię, a także do modlitwy o Boże błogosławieństwo w dalszych pracach remontowych.
5.  W piątek 9 listopada obchodzimy w liturgii rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w tym dniu przypada również miesięczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża św. Edyty Stein. Po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy nowenny przez wstawiennictwo Patronki Europy.
6. W tym tygodniu imieniny obchodzi duszpasterz akademicki, ks. Leonard Wilczyński. Solenizant odprawi Mszę św. z okazji imienin w środę 7 listopada o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji.
7. Na katechezy Zwiastowania Ewangelii prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenalną zapraszamy w niedziele o godz. 18.00 i w czwartki o godz. 19.30. Katechezy odbywają się w Domu św. Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38.
8.    Diakonia Małżeństw przy wspólnocie Michael zaprasza wszystkich małżonków w przyszłą niedzielę 11 listopada na Mszę św. o godz. 17.00, a po Mszy św. o godz. 18.00 na kolejną konferencję na temat: „Ja mówię: Jesteście bogami” (J 10,34b, Ps 82,6), która odbędzie się w auli Gimnazjum Salezjańskiego. Konferencję wygłosi ks. Jerzy Gonta. Podczas konferencji będzie zapewniona opieka wolontariuszy dla dzieci.
9.    Z okazji Jubileuszu 100 - lecia Odzyskania Niepodległości zapraszamy do naszego kościoła na koncert: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. W koncercie wystąpią: Maria Zygmaniak-Leśniak – sopran, Marek Pisarski – baryton i Michał Leoniak – fortepian. Przewidziany jest również wspólny śpiew pieśni religijnych i patriotycznych. Prosimy o zabranie ze sobą śpiewników. Na to wspólne świętowanie zapraszamy w sobotę 10 listopada o godz. 19.00.
10.  Na koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu dzieci zaprasza nasza schola dziecięca „Boża Ferajna” w przyszłą niedzielę 11 listopada po Mszy św. o godz. 11.00.
11.  Szkoła Podstawowa nr 107 zaprasza na widowisko „10 Dekad Niepodległości” – pokaz laserowy na murach SP 107 od strony boiska, który odbędzie się w piątek 9 listopada o godz. 17.00.
12.  W ubiegłą niedzielę na cel pomocy prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie parafianie złożyli ofiarę do puszek 3690 zł. Serdecznie dziękujemy za wrażliwość serca. Dzisiaj, jak zawsze w pierwszą niedzielę, zbiórka do puszek na wsparcie oratorium dla dzieci i młodzieży, działającym przy naszej parafii.  Bóg zapłać za wszelki dar dla dzieci.
13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można zaopatrzyć się w tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę oraz dla dzieci szkolnych Mały Gość Niedzielny. Do nabycia również nowy listopadowy numer miesięcznika Nowe Życie poświęcony jubileuszowi odzyskania przez Polskę niepodległości, a także nowy numer miesięcznika Don Bosco przeznaczony dla rodziców i wychowawców.
14.  Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która jest czynna we wtorki od godz. 10.00 do 12.00 oraz w pierwsze niedziele miesiąca od godz. 18.00 do 20.30.
15.  W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: ś.p. Józefa Szkudlarek, Piotr Kiszteliński, Irena Kołakowska i Marcela Skowrońska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…