sobota, 27 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 30 Niedziela zwykła – 28.10.2018
1.    W Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym otoczmy modlitwą i pomocą materialną chrześcijan doświadczających dyskryminacji i prześladowań. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na cel realizacji projektów pomocy dla chrześcijan żyjących w Pakistanie. Możemy też im pomóc wysyłając sms o treści RATUJE na nr 72405.
2.    Duszpasterstwo Akademickie Horeb obchodzi dzisiaj jubileusz 50 - lecia powstania i działalności przy naszej parafii. Mszy św. dziękczynnej z okazji jubileuszu dzisiaj o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. Inspektor Jarosław Pizoń, zaproszeni są również byli duszpasterze oraz aktualni i byli studenci, którzy uczęszczali do DA Horeb.
3.    Na ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30. Dzieci mają nabożeństwa różańcowe w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30.
4.    Oratorium Salezjańskie zaprasza wszystkie dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”, który będzie miał miejsce w sali gimnastycznej Gimnazjum Salezjańskiego, w  środę 31 października zaraz po różańcu o godz. 16.30 i będzie trwał do godz. 18.30.  Zachęcamy, aby każdy przebrał się za postać jakiegoś świętego - odbędzie się konkurs z nagrodami na najlepszą stylizację. Wspólny taniec, zabawa i coś pysznego czekają na dzieci już w środę. 
5.    W czwartek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według rozkładu niedzielnego.
6.    Nabożeństwo za zmarłych z procesją wewnątrz kościoła i modlitwą różańcową będzie odprawione w naszym kościele 1 listopada o godz. 18.00.
7.    Od południa 1 listopada do północy 2 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolna modlitwa w intencjach Ojca św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust zupełny można również uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
8.    Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się w karteczki na wypominki. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami swoich zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Za zmarłych polecanych w wypominkach przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się wspólnie różańcem św., a także będzie odprawiana Msza św. w środy o godz. 18.00 w intencjach zbiorowych.
9.    W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 oraz dla dzieci o 16.30 i dla młodzieży o 19.00.
10.  W pierwszy piątek miesięczna spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00, a dla młodzieży od godz. 18.45.
11.  Na wspólną modlitwę różańcową przy Grobowcu Salezjańskim na Cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida zapraszamy w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 14.00. Będziemy się modlić za zmarłych salezjanów, parafian i wszystkich naszych zmarłych.
12.  W piątek 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.
13.  W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentów świętych. Adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
14.  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo
w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8.00.
15.  W przyszłą niedzielę 4 listopada zmiana tajemnic Żywego Różańca po
Mszy św. o godz. 12.30.
16.  Serdecznie dziękujemy Salezjanom Współpracownicom oraz innym osobom, które w ubiegłą niedzielę przeprowadziły liczenie wiernych dla celów statystycznych. W minioną niedzielę we Mszach św. w naszym kościele uczestniczyło 2953 osoby, a do Komunii św. przystąpiło 1364 osoby. Jest to liczba zbliżona do liczby wiernych z ubiegłego roku. Według Urzędu Skarbowego nasza parafia liczy 19167 mieszkańców (dane z początku roku 2018). Więcej informacji dotyczących udziału wiernych we Mszy św. niedzielnej w naszym kościele i porównanie z poprzednimi latami jest umieszczone w gazetce DA Horeb „W ogrodzie róż”. Gazetkę za dobrowolną ofiarą  można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła.
17. Na katechezy Zwiastowania Ewangelii prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenalną zapraszamy w niedziele o godz. 18.00 do Domu św. Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38. W najbliższy czwartek ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie katechezy.
18.  Komunikat Policji – w załączeniu
19. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
śp. Irena Kmiecik, Władysława Sadowska Sieczkowska, Barbara Ostroróg Luft i Janusz Chrobot. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…