sobota, 15 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 24 Niedziela zwykła – 16.09.20181.    W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
·      We wtorek 18 września święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży
·      W czwartek 20 września wspomnienie świętych męczenników koreańskich
·      W piątek 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
2.    W czwartek 20 września rozpoczynamy nowennę przygotowującą do Uroczystości św. Michała Archanioła, patrona naszej parafii. Suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Biskup Jacek Kiciński, będzie odprawiona w sobotę 29 września o godz. 18.00
3.    Zebranie członków Rady Parafialnej w czwartek o godz. 19.00
4.     Przypominamy, że trwają zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii – Rodzice mogą zapisać swoje dzieci przez stronę internetową, wypełniając formularz - szczegóły zapisów są zamieszczone w zeszytach do katechezy. Rodzice dzieci ze szkół spoza terenu naszej parafii mogą otrzymać informacje bezpośrednio u ks. Jerzego Gonty.  Metryki chrztu św. dzieci oraz inne konieczne dokumenty prosimy przekazywać dyżurującym katechetom w miesiącu wrześniu po Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00. Po zakończeniu zapisów zapraszamy rodziców na zebranie w niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 11.00.
5.    Chłopcy i dziewczęta z klas ósmych szkoły podstawowej i z trzecich gimnazjum którzy jeszcze nie zapisali się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania mogą to uczynić u ks. Mariusza w Oratorium od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 20.00.
6.   Młodzież powyżej 18 roku życia i osoby dorosłe mogą zapisać się na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania wypełniając formularz zamieszczony na stronie internetowej Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej. Spotkania będą odbywały się w niedziele od 23 września przy ul. Katedralnej 4.
7.    Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa rozpocznie się 1 października. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w salce w budynku Gimnazjum Salezjańskiego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
8.    Towarzystwo Edyty Stein zaprasza na „Wieczór ze św. Hildegardą” w czwartek 20 września o godz. 19.00 w Domu Steinów przy ul. Nowowiejskiej 38. W programie wieczoru: muzyka i poezja świętej, prezentacja Pani Anny Zagórskiej z Polskiego Centrum św. Hildegardy w Legnicy o zdrowiu człowieka i naturalnych metodach leczniczych, poczęstunek, możliwość zakupu niektórych produktów.
9.     Starszych parafian zachęcamy do udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w katechezach dla dorosłych ujętych w ramy akademickie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Dziekanatem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 9 lub telefonicznie. (tel. 71/3229970).
10.  Zapraszamy do wzięcia udziału w nocnym czuwaniu duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej z piątku na sobotę 21 i 22 września. Program czuwania umieszczony jest w gablotach.
11.  W przyszłą niedzielę 23 września odbędzie się we Wrocławiu tradycyjna procesja dziękczynno-błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Procesja rozpocznie się o godz. 16.00 w bazylice św. Elżbiety, a zakończy się Mszą św. w kościele św. Stanisława i św. Doroty.
12.  Pakiet dla Ołbina - w gablotach wywieszone są informacje o projektach dotyczących inwestycji na terenie Ołbina, które biorą udział w konkursie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców Ołbina do wzięcia udziału w głosowaniu.
13.  Ruch Kontroli Wyborów zaprasza do zgłaszania kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych – informacje na plakatach.
14.  Kontynuujemy prace wymiany popękanych szyb w oknach naszego kościoła. Przepraszamy za utrudnienia związane z koniecznością stawiania rusztowań wewnątrz kościoła. Panu Władysławowi z rodziną dziękujemy za wypożyczenie i transport rusztowań. Bóg zapłać wszystkim wspierającym remont naszego kościoła.
15. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Są do nabycia również kalendarze misyjne na rok 2019 w cenie 6 zł. Ich zakupienie jest wsparciem pracy misjonarzy.
16. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
śp. Ewa Zaleska, Halina Adamek-Wiatr i Zbigniew Podgórski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…