sobota, 22 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 25 Niedziela zwykła – 23.09.2018


1.    W sobotę 29 września obchodzimy Uroczystość św. Michała Archanioła, patrona naszej parafii. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Biskup Jacek Kiciński. Nawiedzając nasz kościół w święto patronalne będzie można uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu ogólnych warunków: wyrzeczenie się grzechu, spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św.
2. Do uroczystości przygotowujemy się przez trwającą nowennę oraz triduum. Zapraszamy w środę, czwartek i piątek na Msze św. wieczorne z okolicznościowymi kazaniami. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty podczas każdej Mszy św., a w piątek w przeddzień odpustu od godz. 17.30 do 19.30.
3. W najbliższy poniedziałek przypada miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na salezjańskie modlitwy wieczorne ze słówkiem. Na tę celebrację i spotkanie po Liturgii zapraszamy wszystkich, którzy pielgrzymowali do miejsc świętych w ubiegłym roku, szczególnie zaś tych, którzy w ubiegłym tygodniu byli na Górze Iglicznej.
4.    Koło Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na comiesięczną Mszę św. w piątek 28 września o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salce w starej plebanii.
5.     W tym tygodniu kończą się zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii – rodzice mogą zapisać swoje dzieci przez stronę internetową, wypełniając formularz - szczegóły zapisów są zamieszczone w zeszytach do katechezy. Metrykę chrztu św. dziecka i inne wymagane dokumenty prosimy przekazywać dyżurującym katechetom po Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się zebranie rodziców.
6.    Kończą się również zapisy na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Chłopcy i dziewczęta z klas ósmych szkoły podstawowej i z trzecich gimnazjum którzy jeszcze nie zapisali się przygotowanie mogą to uczynić u ks. Mariusza w Oratorium od poniedziałku do piątku w godz.16.00 - 20.00.
7.    Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa rozpocznie się 1 października. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w salce w budynku Gimnazjum Salezjańskiego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
8. W najbliższą sobotę 29 września zapraszamy wszystkie dzieci na ,,Boską sobotę". Rozpoczynamy o godzinie 10.00 w Oratorium. Zakończenie o godzinie 13:00. Czeka nas wiele atrakcji i zabaw. Zapraszamy gorąco. 
9. Na warsztaty kaligrafii średniowiecznej zapraszamy w czwartek 27 września do salki w starej plebanii.
10.Husaria Maryi organizuje wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka związana jest z obchodami nadzwyczajnego roku św. Józefa Kaliskiego. Szczególnie zapraszamy mężczyzn, osoby planujące założyć rodzinę oraz małżeństwa starające się o potomstwo. Wyjazd zaplanowany jest na sobotę 20 października. Koszt 40zł. Zapisy  pod numerem 577700374 lub na stronie husariaMaryi.pl
11. W gablotach wywieszone są projekty dotyczące Ołbina na konkurs Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 107 zaprasza do głosowania na projekt nr 204 „Wymarzony plac zabaw rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 107 przy ulicy Prusa 64. Projekt przewiduje budowę bezpiecznego i przyjaznego placu zabaw, dostosowanego dla dzieci niepełnosprawnych, urządzeń Fitness dla seniorów, zestawu Street Workout dla młodzieży. Punkty informacyjne z kartami do głosowania znajdują się przy głównym wejściu do kościoła św. Michała. Społeczność Szkoły Podstawowej 107 dziękuje za każdy oddany głos.
12.  Zachęcamy do zakupu książki o dziejach kościoła i parafii św. Michała Archanioła, a także o wielowiekowej historii Wrocławskiego Ołbina. Książka kosztuje 60 zł, a 15 zł z każdego egzemplarza, wydawca przeznacza na remont naszego kościoła. W zakrystii można zaopatrzyć się również w kalendarze misyjne i prasę katolicką. Do październikowego numeru Małego Gościa Niedzielnego dołączony jest maleńki różaniec.
13. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
śp. Genowefa Gałęziowska i Zbigniew Michalski. Pomódlmy się również za zmarłego salezjanina ks. Jana Jóźwika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…