sobota, 8 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 23 Niedziela zwykła – 09.09.20181.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tace na pokrycie kosztów wykonanych prac remontowych w naszym kościele. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne. W ostatnich dniach zostały wymienione  popękane szyby w oknach od strony południowej. W tym tygodniu planujemy wymianę szyb w tyle kościoła w oknach usytuowanych wysoko ponad chórem, dlatego w poniedziałek będzie zbudowane wewnątrz kościoła rusztowanie. Serdecznie dziękujemy za wspólną troskę o stan budynku naszego kościoła.
2.    W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
·      W środę 12 września wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
·      W czwartek 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma. W tym dniu zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na  Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła.
·      W piątek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego.
·      W sobotę 15 września wspomnienie NMP Bolesnej.
3.    Salezjanów Współpracowników oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w dzisiejszą niedzielę o godz.15.30 do salki w starej plebani.
4.     Diakonia Małżeństw zaprasza małżonków pragnących umacniać swoją wiarę i więź małżeńską na konferencję pt. Małżonkowie, „Ja mówię: Jesteście bogami” (J 10,34b; Ps 82,6). Konferencję wygłosi ks. Jerzy Gonta dzisiaj w naszym kościele o godz. 18.00. Po jej zakończeniu spotkanie małżonków w kawiarence w budynku Gimnazjum Salezjańskiego.
5.     Informujemy, że uroczystość I Komunii św. odbędzie się w niedzielę
19 maja 2019 r. Rodzice mogą zapisać dzieci na przygotowanie do I Komunii przez stronę internetowa, wypełniając formularz - szczegóły zapisów są podawane przez katechetów. Rodzice dzieci ze szkół spoza terenu naszej parafii otrzymają informacje bezpośrednio u ks. Jerzego Gonty.  Metryki chrztu św. dzieci oraz inne konieczne dokumenty prosimy przekazywać dyżurującym katechetom w miesiącu wrześniu po Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00. Zapisy trwają od poniedziałku 10 września do soboty 29 września. Po zakończeniu zapisów zapraszamy rodziców na zebranie w niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 11.00.
6.    Młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej i z trzecich gimnazjum pragnących przystąpić w tym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 12 września o godz. 19.00 do auli w budynku gimnazjum salezjańskiego.
7.   Młodzież powyżej 18 roku życia i osoby dorosłe mogą zapisać się na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania wypełniając formularz zamieszczony na stronie internetowej Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej. Spotkania będą odbywały się w niedziele od 23 września przy ul. Katedralnej 4.
8.    Wspólnota Michael zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie: „Prawda, która uzdrawia”, we wtorek na godzinę 18.00.
9.    Wspólnota Dzieła Biblijnego zaprasza wszystkich chętnych, dorosłych i starszą młodzież, na spotkania biblijne w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce w starej plebanii.
10.  Siostra Longina zaprasza scholanki i inne dzieci, które chciałyby przynależeć do scholi na spotkanie we wtorek o godz. 16.00.
11.   Wszystkich, którzy udają się w najbliższą sobotę na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Górę Igliczną , zapraszamy na Nowennę w środę 12 września, a po nabożeństwie na spotkanie organizacyjne.
12.   Drużyna harcerska Nieprzetartego Szlaku z ulicy Parkowej 10 organizuje zbiórkę zbędnych mundurków harcerskich , pasów i czapek , które zalegają w domach. Posłużą one do umundurowania harcerzy w nowo powołanej drużynie. Dzięki państwa życzliwości praca w drużynie umundurowanej pozwoli pełniej realizować ideały harcerskie którymi są Bóg , Honor , Ojczyzna . Kontakt telefoniczny dla darczyńców 691 057 621. Karteczkę z tym ogłoszeniem można także pobrać ze stolików znajdujących się przy wyjściu z kościoła.
13. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Są do nabycia również kalendarze misyjne na rok 2019 w cenie 6 zł. Ich zakupienie jest wsparciem pracy misjonarzy.
14. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
śp. Ewa Linkiewicz, Anna Morawska i Bronisław Mosiądz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…