sobota, 1 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 22 Niedziela zwykła – 02.09.20181.  Witamy serdecznie dzieci i młodzież, a także dorosłych, którzy powrócili do domów po wakacyjnych urlopach. Serdecznie witamy siostrę Anuncję ze Zgromadzenia Sióstr Józefitek, która od sierpnia objęła funkcję zakrystianki. Siostrze Anuncji życzymy dużo sił i radości w sercu z pełnionej służby dla Chrystusa i Kościoła. 
2.    Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na popołudniową adorację Najśw. Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00
3.    W poniedziałek 3 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli.
4.    Spotkanie katechetów w poniedziałek o godz. 11.00.
5.    Serdecznie zapraszamy dzieci do Oratorium od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00, a młodzież od 18.00 do 20.00.
6.    W najbliższy wtorek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na grilla.
7.    Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na wsparcie działań dla dobra dzieci i młodzieży organizowanych przez Oratorium. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
8.    Siostra Longina zaprasza scholanki i inne dzieci, które chciałyby przynależeć do scholi na spotkanie we wtorek o godz. 16.00
9.    Służbę Liturgiczną wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy na Mszę św. w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy św. Agapa.
10.  W najbliższy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentów św. – adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
11.  W pierwszy piątek miesiąca 7 września zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 18.00. Podczas Mszy św. okazja do spowiedzi. Wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 16.30 ze względu na inne uroczystości odbywające się w tym czasie w kościele.
12.  Młodzież zapraszamy na miesięczną spowiedź św. i na Mszę św. w piątek o godz. 19.00.
13.  W sobotę 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP.
14.  Czcicieli św. Teresy Benedykty od Krzyża św. Edyty Stein zapraszamy w przyszłą niedzielę 9 września na Mszę św. o godz. 17.00, po której odmówimy modlitwy nowenny ku czci Patronki Europy.
15.  Diakonia Małżeństw zaprasza małżonków pragnących umacniać swoją wiarę i więź małżeńską w przyszłą niedzielę 9 września na Mszę św. o godz. 17.00, a po Mszy św. na konferencję pt. Małżonkowie, „Ja mówię: Jesteście bogami” (J 10,34b; Ps 82,6). Konferencję wygłosi ks. Jerzy Gonta. Po jej zakończeniu spotkanie w kawiarence w budynku Gimnazjum Salezjańskiego.
16.  Młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej i z trzecich gimnazjum pragnących przystąpić w tym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne  w środę 12 września o godz. 19.00 do auli w budynku gimnazjum salezjańskiego.
17. Młodzież powyżej 18 roku życia i osoby dorosłe mogą zapisać się na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania wypełniając formularz zamieszczony na stronie internetowej Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej. Spotkania będą odbywały się w niedziele od 23 września przy ul. Katedralnej 4.
18.  Informacje o zapisach dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii św. będą podane w przyszłą niedzielę.
19.  Planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Górze Iglicznej w sobotę 15 września. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 19.00. Koszt pielgrzymki wraz z posiłkiem 50 zł. Zapisywać się można w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Więcej informacji można uzyskać u organizatora pielgrzymki ks. Jana Gondro.

20.  Salezjańska Szkoła Podstawowa przy ulicy Świętokrzyskiej dysponuje ostatnimi miejscami w klasach 0, I oraz VII. Zapraszamy do korzystaniaz salezjańskiej oferty edukacyjnej i wychowawczej. Zespół Szkół Salezjańskich zatrudni od zaraz dwóch nauczycieli przedszkola.
21. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów wykonanych prac remontu naszego kościoła.
22. W zakrystii można nabyć tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla młodzieży szkolnej Mały Gość Niedzielny. Ukazał się nowy numer miesięcznika Nowe Życie poświęcony miejscu chrześcijan w polityce, a także nowy numer miesięcznika Don Bosco adresowanego do rodziców i wychowawców. Do numeru dołączony jest dodatek o wychowaniu przedszkolnym. Każdego tygodnia można również zaopatrzyć się w gazetkę W Ogrodzie Róż redagowaną przez zespół z DA Horeb. Dobrowolne ofiary za prasę wyłożoną na stolikach można składać do skarbon.
23. Po przerwie wakacyjnej wznawiają dyżury panie udzielające bezpłatnie porad prawnych w poniedziałki od godz. 16.30.
24. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej we wtorki od godz. 10.00 do 12.00.
25. Na zakończenie Eucharystii pomódlmy się za zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…