poniedziałek, 2 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 Niedziela Zwykła, 01.07.2018


1.     Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00
2.     W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
·        We wtorek 3 lipca święto św. Tomasza, Apostoła.
·        W piątek 6 lipca błogosławionej Marii Tersy Ledóchowskiej, dziewicy.
3.     W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
4.     Na Mszę św. i nabożeństwo w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00.
5.     Zostały zakończone prace kolejnego etapu remontu elewacji kościoła od strony północnej. Przed nami duży wysiłek zapłaty faktury za wykonane prace. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na ten cel. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tace i za wpłaty na konto parafialne. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas Mszy św. i nabożeństw w każdą środę o godz. 18.00 przez wstawiennictwo NMP Wspomożenia Wiernych.
6.     W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i piątki w godz. 10.00 – 12.00 oraz po południu 15.30 – 17.30. W sprawach pilnych dotyczących np. posługi kapłana dla chorych lub związanych z pogrzebem można przyjść w każdym czasie.
7.     W okresie wakacji odwołane są poniedziałkowe dyżury prawników i psychologa.
8.     W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się nowy numer miesięcznika Nowe Życie poświęcony tematyce związanej z Pismem św. Dobrowolne ofiary za prasę wyłożoną na stolikach można składać do skarbon.
9.       W przyszłą niedzielę 8 lipca odbędzie się XXVII pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Informacje o możliwości wspólnego wyjazdu można uzyskać u pani Marii po Mszach św. wieczornych w ciągu najbliższego tygodnia.
10.    Chór Kameralny Ostinato działający pod przewodnictwem Liliany Jędrzejczak przy Radzie Osiedla Ołbin zaprasza serdecznie na Koncert Wakacyjny, który odbędzie się w Domu Edyty Stein w niedzielę 1 lipca o godz. 15:30.  W programie utwory sakralne, patriotyczne, ludowe oraz rozrywkowe. 
11.            Dzieciom i młodzieży na czas wakacji, a także dorosłym na czas urlopów życzymy dobrego wypoczynku, radosnych spotkań z bliskimi i pięknych przeżyć z obcowania z przyrodą. Gdziekolwiek będziemy pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
12.    Z grona naszych parafian w minionym tygodniu odeszła do wieczności
 śp.
Irena Kośmider.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…