sobota, 23 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, 12 Niedziela Zwykła, 24.06.2018


1.     Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
2.     W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
·        W czwartek 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, biskupa
i męczennika
·        W piątek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – w tym dniu będziemy  modlić się w intencjach papieża Franciszka,
a taca będzie przeznaczona na cele związane z funkcjonowaniem
i działalnością Stolicy Apostolskiej.  Jak w każdy ostatni piątek miesiąca będziemy polecać Bogu również intencje Radia Maryja.

3.     Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
4.     W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i piątki
w godz. 10.00 – 12.00 oraz po południu 15.30 – 17.30. W sprawach pilnych dotyczących np. posługi kapłana dla chorych lub związanych z pogrzebem można przyjść w każdym czasie.
5.     W okresie wakacji Caritas Parafialny będzie nieczynny.
6.  W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie czynna biblioteka parafialna. Prosimy o zaopatrzenie się w lekturę we wtorek 26 czerwca w godz. 10.00 – 12.00
7.     Zapraszamy na specjalny charytatywny koncert na rzecz Oratorium Salezjańskiego w Damaszku  polsko - jordańskiego zespołu Humam Ammari, który odbędzie się w  salezjańskiej szkole przy ul. Świętokrzyskiej dzisiaj ( w niedzielę) o godz. 17.00. Bilety - Cegiełki można zakupić przed koncertem.  
8.  W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się nowy numer miesięcznika Don Bosco z dodatkiem dla rodziców i wychowawców dzieci przedszkolnych, a także wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. Dobrowolne ofiary za prasę wyłożoną na stolikach można składać do skarbon.
9.     Dzieciom i młodzieży na czas wakacji, a także dorosłym na czas urlopów życzymy dobrego wypoczynku, radosnych spotkań z bliskimi i pięknych przeżyć z obcowania z przyrodą. Gdziekolwiek będziemy pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
10.    Z grona naszych parafian w minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp.
Władysława Szydłowska, Kazimiera Owczarek, Janina Dolmas i Marian Forma.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…