piątek, 15 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 11 Niedziela Zwykła, 17.06.2018


1. Wczoraj (w sobotę 16 czerwca) na Jasnej Górze z udziałem licznej grupy pielgrzymów naszej parafii (ok. 250 osób) w kaplicy Cudownego Obrazu podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbyła się uroczystość oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP. Dzisiaj razem z wiernymi, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości w Częstochowie,  podczas każdej Mszy św. w naszym kościele ponawiamy akt zawierzenia parafii Matce Najświętszej. Zachęcamy parafian i osoby nawiedzające nasz kościół również do osobistego oddania swojej rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Ze stolików przy wyjściach z kościoła można zabrać wydrukowane teksty z modlitwą oddania, którą można odczytać np. podczas wspólnej wieczornej rodzinnej modlitwy, a następnie złożyć swoje podpisy. Niech oddanie rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi zaowocuje Bożym błogosławieństwem
i umocnieniem miłości rodzinnej. Świadectwa z tekstem aktu oddania są bezpłatne – zapraszamy do dobrowolnej drobnej ofiary za zwrot kosztów wydruku.
2.     W miesiącu czerwcu zapraszamy na wieczorne nabożeństwa ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
3.     Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek o godz. 8.00 na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo podczas wakacji. Już teraz informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego z poświęceniem tornistrów dla pierwszoklasistów jest przewidziana w niedziele 2 września o godz. 11.00.
4.  W przyszłą niedzielę 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W tym dniu obchodzi imieniny ks. Jan Gondro. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Czcigodnego Solenizanta o godz. 12.30.
5. „Napisz pięknie Słowo Boże” na biblijne warsztaty kaligrafii zapraszamy wszystkich chętnych w czwartek 21 czerwca o godz. 19.00 do salki w starej plebanii.
6.     Towarzystwo im. Edyty Stein oraz Galeria Wędrująca zapraszają do obejrzenia wystawy malarstwa tablicowego "SPOTKANIE Z IKONĄ" w Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38. Wystawa będzie trwała do 29 czerwca.
7.     Trwa rekrutacja do klas 0, I, VII Salezjańskiej Szkoły Podstawowej,  do Liceum, Technikum oraz Szkoły Branżowej w Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu. Zapraszamy ! Bliższe informacje na stronie internetowej www.salez-wroc.pl
8. W  niedzielę 24 czerwca Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu we Wrocławiu będzie obchodził 10 - lecie działalności. Zapraszamy na godz. 13.00 do Katedry na  jubileuszową  Mszę św. z rozesłaniem na misje 6 wolontariuszy, a po południu w tym dniu zapraszamy na specjalny charytatywny koncert na rzecz Oratorium Salezjańskiego w Damaszku  polsko - jordańskiego zespołu Humam Ammari, który odbędzie się w  salezjańskiej szkole przy ul. Świętokrzyskiej o godz. 17.00. Cegiełki będące biletem wstępu są do nabycia dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii.
9.     Husaria Maryi zaprasza na męski spływ kajakowy po rzece Łebie. Spływ odbędzie się w dniach 25-30 czerwca. Chętnych prosimy o kontakt emailowy husariaMaryi@gmail.com lub telefoniczny 577700374.
10.  Informacje dotyczące kolonii dla dzieci i młodzieży organizowanych przez nasze Salezjańskie Oratorium można znaleźć na stronie internetowej oratorium.
11.    Z grona naszych parafian w minionym tygodniu odeszli do wieczności
 śp.
Józef Krajewski i Katarzyna Kucza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…