sobota, 9 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 10 Niedziela Zwykła, 10.06.20181. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę na pokrycie kosztów kontynuowanego remontu elewacji kościoła. Bóg zapłać również za wpłaty na ten cel na konto parafialne. Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem wszystkim troszczącym się o nasz kościół.
2.     W miesiącu czerwcu zapraszamy na wieczorne nabożeństwa ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
3.     W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
·        W poniedziałek 11 czerwca św. Barnaby, Apostoła.
·        We wtorek 12 czerwca  błogosławionych męczenników Franciszka Kęsego i towarzyszy - wychowanków salezjańskiego oratorium
z Poznania - zamordowanych przez hitlerowców w Dreźnie 24.08.1942r.
·        W środę 13 czerwca św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła
·        W czwartek 14 czerwca błogosławionego Michała Kozala, biskupa
i męczennika.
4.     W sobotę 16 czerwca na Jasnej Górze podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP. Osoby zapisane na wyjazd autokarowy, które nie opłaciły przejazdu, prosimy o potwierdzenie udziału najpóźniej do jutra. Wyjazd autokarem o godz. 5.45 – autokar będzie podstawiony od ul. Prusa. Można również udać się na to wydarzenie własnym środkiem transportu.  Parafianie, którzy nie mogą uczestniczyć w uroczystości na Jasnej Górze będą mogli włączyć się w akt oddania parafii, swojej rodziny i siebie samych podczas Mszy św. w naszym kościele w przyszłą niedzielę.
5.     Na kolejne spotkanie z ks. profesorem Mariuszem Rosikiem związane z tematem „Kościół, a Synagoga – trudne rozstanie” zapraszamy w czwartek 14 czerwca o godz. 19.00 do auli Gimnazjum Salezjańskiego.
6.     Spotkanie katechetów w piątek 15 czerwca o godz. 15.00.
7.     Dzieci, które w tym roku szkolnym przystępowały do Sakramentu Pokuty przez
9 pierwszych piątków miesiąca prosimy o zapisanie się w zakrystii. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 otrzymają pamiątkowe obrazki.

8.  Towarzystwo im. Edyty Stein oraz Galeria Wędrująca zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa tablicowego "SPOTKANIE Z IKONĄ" w piątek 15 czerwca o godz. 18.00 w Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38. Wystawa będzie trwała od 15.06 do 29.06.
9.     Trwa rekrutacja do klas 0, I, VII Salezjańskiej Szkoły Podstawowej,  do Liceum, Technikum oraz Szkoły Branżowej w Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu. Zapraszamy ! Bliższe informacje na stronie internetowej www.salez-wroc.pl
10.   Za dwa tygodnie w  niedzielę 24 czerwca Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu we Wrocławiu będzie obchodził 10 - lecie działalności. Zapraszamy na godz. 13.00 do Katedry na  jubileuszową  Mszę św. z rozesłaniem na misje
6 wolontariuszy, a po południu w tym dniu zapraszamy na specjalny charytatywny koncert na rzecz Oratorium Salezjańskiego w Damaszku  polsko - jordańskiego zespołu Humam Ammari, który odbędzie się w  salezjańskiej szkole przy
ul. Świętokrzyskiej o godz. 17.00. Cegiełki będące biletem wstępu są do nabycia dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii.
11.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, ukazał się nowy numer miesięcznika Don Bosco z ciekawymi artykułami dotyczącymi wychowania dzieci i młodzieży zawierający też dodatek o wychowaniu przedszkolnym. Dobrowolne ofiary za prasę wyłożoną na stolikach można składać do skarbon.
12. Koło Radia Maryja organizuje w dniu 8 lipca wyjazd na XXVII pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o 5.00 rano spod starej plebanii. Zgłoszenia przyjmuje p. Halina od poniedziałku do piątku po Mszach św. wieczornych.
13. W ubiegłą niedzielę na cel budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy kwotę 1358 zł. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka  do puszek na wsparcie wakacyjnych półkolonii  i kolonii dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Oratorium Salezjańskie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. 
14.     Z grona naszych parafian w minionym tygodniu odeszli do wieczności
 śp.
Stanisław Łątka i Zofia Gogolewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…