sobota, 2 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 9 Niedziela Zwykła, 03.06.20181.  Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00.
2.   W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i z procesją eucharystyczną wokół kościoła są odprawiane dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00, a w kolejne dni po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci komunijne i małe dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Serdecznie prosimy parafian, którzy mają działki, o przynoszenie płatków kwiatków dla dzieci.
3.   W czwartek na zakończenie oktawy można przynieść do poświęcenia wianki i zioła. Będą je również rozprowadzać za dobrowolną ofiarą Salezjanie Współpracownicy.
4.     W piątek 8 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5.     W sobotę 9 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. infułat Józef Pater udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.
6.     Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na próby w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 oraz w środę o godz. 19.30
7.     Spowiedź św. dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania oraz dla ich rodzin w piątek od godz. 17.00.
8.     W sobotę 9 czerwca obchodzimy miesięczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein. Ze względu na wieczorną uroczystość bierzmowania zapraszamy czcicieli św. Edyty Stein w tym dniu na Mszę św. o godz. 8.00, po której odmówimy modlitwy nowenny przez wstawiennictwo Patronki Europy.
9.     W przyszłą niedzielę nasz duszpasterz akademicki ks. Leonard Wilczyński będzie obchodził 25 rocznicę święceń kapłańskich. Jubilat będzie przewodniczył uroczystej koncelebrze o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu.
10.    Wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w pielgrzymce na Jasną Górę na uroczystość oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP w dniu 16 czerwca, zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. i nabożeństwo o godz. 18.00. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące pielgrzymki i uroczystości.  
11.  Osoby, które chciałyby dotrzeć na uroczystości w  pielgrzymce rowerowej proszone są o skontaktowanie się z organizatorem pielgrzymki panem Bartoszem najpóźniej do poniedziałku 4 czerwca. Podajemy numer  telefonu: 782158047.
12.  W dniach 9-10 czerwca w Hali Orbita we Wrocławiu odbędą się archidiecezjalne rekolekcje charyzmatyczne "Duch, który umacnia miłość". Poprowadzi je o. John Bashabora, znany już w Polsce z rekolekcji "Jezus na Stadionie". Dla osób niepełnosprawnych i żyjących w ciężkich warunkach materialnych organizatorzy przygotowali darmowe bilety wstępu. Zapisy odbywają się poprzez stronę nabierzcieducha.pl
13.  W 100. rocznicę odzyskania niepodległości Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna akcję „Uśmiech bez granic”, w ramach której organizuje kolonię nad Bałtykiem dla dzieci z polskiej parafii w Żytomierzu. Akcję można wesprzeć przez dokonanie wpłaty na konto wskazane na ulotkach wyłożonych na stolikach przy wyjściach z kościoła.
14. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest kwesta do puszek na cel kontynuacji prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
15.  W przyszłą drugą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów trwającego remontu elewacji naszego kościoła od strony północnej.
16. W czwartek 31 maja odszedł do wieczności emerytowany proboszcz parafii katedralnej ks. infułat Adam Drwięga. Eksporta ciała do Kolegiaty św. Krzyża we Wrocławiu i Msza św. żałobna będą miały miejsce dzisiaj (t.j. w niedzielę 3 czerwca) o godz. 16.00. Modlitewne czuwanie potrwa do godz. 20.00. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wocławskiego będzie celebrowana w poniedziałek 4 czerwca o godz. 11.00 w Katedrze św. Jana Chrzciciela. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi przewiezienie i złożenie trumny do grobu na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida.
17.    Z grona naszych parafian w minionym tygodniu odszedł do wieczności
 śp.
Eugeniusz Nowysz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…