sobota, 26 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 27.05.20181.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe dzisiaj (w niedzielę) i w czwartek o godz. 18.00, a w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o godz. 18.00.
1. W środę 30 maja po nabożeństwie majowym Salezjanie Współpracownicy zapraszają na Apel Maryjny przy figurze Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, przed wejściem do Domu Zakonnego.
2.   W  czwartek 31 maja obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Po sumie o godz. 12.30 uczcimy Jezusa Eucharystycznego procesją do 4 ołtarzy. Prosimy parafian i wspólnoty parafialne o przygotowanie ołtarzy:
·        Pierwszy ołtarz na  ulicy Nowowiejskiej przy Domu Edyty Stein przygotuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Michael.
·        Drugi ołtarz na skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej i Barlickiego przygotuje wspólnota Salezjanów Współpracowników i rodziny mieszkające w pobliżu.
·        Trzeci ołtarz na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Nowowiejskiej – przy Aptece – przygotuje Ruch Czystych Serc.
·        Czwarty ołtarz na schodach przed głównym wejściem do kościoła przygotuje młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego Horeb.

Bardzo prosimy o nieparkowanie w tym dniu samochodów w pobliżu ołtarzy.
Prosimy parafian o udekorowanie okien – niech będzie to znakiem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.
Dzieci pierwszokomunijne jak również dzieci obchodzące rocznicę I Komunii św. zapraszamy do wzięcia udziału w procesji w strojach komunijnych. Zapraszamy dzieci do  sypania kwiatków podczas procesji, a rodziców prosimy żeby wyposażyli dzieci w koszyczki. Serdecznie prosimy parafian, którzy mają działki, o przyniesienie płatków kwiatków dla dzieci.
3. Przy wyjściu z kościoła Salezjanie Współpracownicy rozprowadzają plakaty i emblematy eucharystyczne do ustrojenia okien mieszkań na Uroczystość Bożego Ciała.
4.     W Uroczystość Bożego Ciała  zapraszamy na koncert uwielbienia „Wniebogłosy”, który będzie miał miejsce  na placu Wolności o godz. 19.00
5.     Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na próby w poniedziałek i środę o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
6.     W pierwszy piątek 1 czerwca miesięczna spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o 16.30. Spowiedź św. dla młodzieży od godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.00.
7.  W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentów świętych – adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
8.  Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane od 1 czerwca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 – w oktawie Bożego Ciała połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
9. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8.00.
10.  W niedzielę 3 czerwca zapraszamy na tradycyjny Festyn Rodzinny organizowany przez salezjanów. Festyn rozpoczniemy Mszą świętą o godzinie 11.00, następnie przejdziemy w marszu radości pod scenę, która będzie znajdować się na placu Zespołu Szkół Salezjańskich przy ulicy Świętokrzyskiej. Będzie na nas czekać wiele atrakcji - skierowanych nie tylko do naszych najmłodszych pociech. Program umieszczony jest na plakatach w gablotach. Podczas Festynu odbędzie się III Parafialny Przegląd Piosenki Rodzinnej. Zapraszamy do udziału. Zgłoszenia do 30 maja przyjmuje  siostra Longina.
11. W zakrystii można zapisać się na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na uroczystość oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP, która odbędzie się w dniu 16 czerwca br. Koszt przejazdu autokarem wraz z popołudniowym posiłkiem wynosi 60 zł.
12. Na tę uroczystość organizowana jest również pielgrzymka rowerowa w dniach 14-16 czerwca.  Zainteresowanych szczegółami zapraszamy na spotkanie w środę 30 maja po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00. 
13. Informujemy o trwającym naborze do klas: zerówki, pierwszej i siódmej w salezjańskiej szkole podstawowej przy ul. Świętokrzyskiej. Trwa także nabór do klas technikum i salezjańskiej szkoły branżowej przy ul. Prusa 78. Przypominamy, że wszystkie szkoły są nieodpłatne.
14.    Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje wyjazd do Gietrzwałdu w dniach 29 – 30 czerwca dla swoich członków, którzy w naszej parafii modlą się na różańcu zawsze 29. dnia miesiąca. Koszt za przejazd autokarem, nocleg na własnej karimacie w salach szkolnych i za dwa posiłki wynosi 150 zł. Zapisy pod numerem telefonu 536 602 187.
15. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca oraz dla osób pragnących głębiej poznać modlitwę różańcową odbędą się w parafii Chrystusa Króla we Wrocławiu w dniach 8 – 10 czerwca. Program wywieszony jest w gablotach.
16. Dzisiaj zbiórka do puszek na cel organizacji festynu dla dzieci, a w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
17. W zakrystii można zaopatrzyć się w  prasę katolicką - ukazał się już czerwcowy numer miesięcznika dla młodzieży szkolnej Mały Gość Niedzielny z dodatkiem dotyczącym Mistrzostw Świata w piłce nożnej.
18.   W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: 
śp. Helena Maślińska, Alina Głowacka, Helena Cichocka, Józef Stróżecki
i Paweł Czuryło. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...