sobota, 19 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20.05.2018


1.     Dzisiaj w naszym kościele odbywa się Uroczystość I Komunii św. W białym tygodniu - od poniedziałku do piątku - zapraszamy dzieci komunijne na Msze św. w dwóch grupach: dzieci ze Szkół Podstawowych nr 78 i 107 na godz. 16.45, a dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 na godz. 18.00.
2.     Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. będzie miała miejsce w naszym kościele w przyszłą niedzielę 27 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź św. dla dzieci obchodzących rocznicę oraz dla ich rodziców odbędzie się w sobotę 26 maja o godz. 9.00.
3.     Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
4.     W poniedziałek 21 maja obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 16.45 i 18.00.
5.  W czwartek 24 maja obchodzimy  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych, którą św. Jan Bosko wybrał na główną Patronkę Zgromadzenia Salezjańskiego i Rodziny Salezjańskiej.
6.      W przyszłą niedzielę Salezjanie Współpracownicy będą rozprowadzać emblematy eucharystyczne do ustrojenia okien na Uroczystość Bożego Ciała.
7.   W niedzielę 3 czerwca przy szkole salezjańskiej przy ul. Świętokrzyskiej będzie miał miejsce tradycyjny Festyn Rodzinny organizowany przez salezjanów. Podczas Festynu odbędzie się III Przegląd Piosenki Rodzinnej. Zapraszamy do udziału. Zgłoszenia do 30 maja przyjmuje  siostra Longina.
8.  W zakrystii można zapisać się na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na uroczystość oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP, która odbędzie się w dniu 16 czerwca br. Koszt przejazdu autokarem wraz z popołudniowym posiłkiem wynosi 60 zł.
9.     Na tę uroczystość organizowana jest również pielgrzymka rowerowa w dniach 14-16 czerwca.  Zainteresowanych szczegółami zapraszamy na spotkanie w środę 30 maja po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00. 
10. W zakrystii można zaopatrzyć się prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o nowych szkołach zawodowych, które poprowadzą salezjanie w nowym roku szkolnym. W Niedzieli warto przeczytać m.in. relację z jubileuszu 50- lecia Drogi Neokatechumenalnej. Można też nabyć książki o dziejach kościoła i parafii św. Michała Archanioła na Wrocławskim Ołbinie.
11.   Zapraszamy parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórkę organizuje firma Green Office Ecologic, a przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne. Zużyte sprzęty można składać przed pomieszczeniem Caritas Parafialnego wejście od ul. Prusa od poniedziałku do środy od godz. 9.00 do 18.00 oraz jeszcze w czwartek do godz. 13.00.
12.  W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: 
śp. Małgorzata Kuc i Franciszek Bartnicki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...