piątek, 11 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Wniebowstąpienie Pańskie, 13.05.20181.   Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę na cel remontu elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne. W intencji wszystkich ofiarodawców jest odprawiana Msza św. w każdą środę o godz. 18.00.
2. Na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem fatimskim i procesją różańcową wokół kościoła zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00.
3.  W dni powszednie nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej ku czci NMP odprawiane są  po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
4.     W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
·        W poniedziałek 14 maja święto św. Macieja, Apostoła.
·       W środę 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski.
5.     W czwartek 17 maja Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie i wygłosi homilię ks. Biskup Andrzej Siemieniewski. Po Mszy św. ks. Biskup poprowadzi konferencję z okazji zakończenia, trwającego kilka tygodni w naszej parafii, Seminarium Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
6.   W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego będziemy przeżywali w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Dzieci ze szkół podstawowych nr 78 i 107 przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 9.00, a dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 o godz. 11.00. Aby zostawić miejsce w kościele rodzinom dzieci komunijnych zwracamy się z prośbą o wybranie przez parafian możliwie innej godziny Mszy św. Ze względu na Uroczystość I Komunii św. nie będzie Mszy św. o 9.30 (rozpocznie się o 9.00), a Msza św. o 12.30 może rozpocząć się z kilku minutowym opóźnieniem – prosimy o wyrozumiałość.

7.     Spowiedź św. dla dzieci komunijnych odbędzie się w sobotę 19 maja:
·        Dzieci ze szkół podstawowych nr 78 i 107 o godz. 9.00
·        Dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 o godz. 10.00
8. Rodziców i rodziny dzieci komunijnych zapraszamy do Sakramentu Pokuty w sobotę po spowiedzi dzieci, albo podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
9.     Spotkanie Salezjanów Współpracowników dzisiaj o godz. 15.30
10. Na kolejny wykład ks. prof. Mariusza Rosika związany z cyklem tematów: „Kościół, a Synagoga – trudne rozstanie” zapraszamy w czwartek 17 maja o godz. 19.00 do auli Gimnazjum Salezjańskiego.
11.   Na nabożeństwo Drogi Światła zapraszamy w piątek o godz. 17.30.
12. W zakrystii można zapisać się na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na uroczystość oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP, która odbędzie się w dniu 16 czerwca br. Koszt przejazdu autokarem wraz z popołudniowym posiłkiem wynosi 60 zł
13. Zapraszamy do wzięcia udziału w Kongresie Maryjnym, który odbędzie się w najbliższą sobotę 19 maja w Sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze. Program wywieszony jest na planszy w kościele lub w gablocie przed głównym wejściem do kościoła. W zakrystii można zapisać się na wyjazd autokarowy na Kongres – koszt przejazdu wraz z obiadowym posiłkiem 40 zł.
14. Można jeszcze zapisać dzieci na kolonie do Sarbinowa organizowane przez Oratorium Salezjańskie.  Karty kolonijne można pobrać u ks. Mariusza.
15. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór do nowopowstałych szkół: Technikum Salezjańskiego kształcącego dla przemysłu lotniczego techników mechaników i elektroników oraz publicznej Salezjańskiej Szkoły Branżowej I Stopnia kształcącej mechaników samochodowych, kucharzy, piekarzy i fryzjerów. Jednocześnie trwa rekrutacja do publicznego Liceum Salezjańskiego. Zapraszamy! Bliższe informacje na plakatach i na stronie internetowej: www.salez-wroc.pl

16.   W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: 
śp. Cecylia Statnik, Anna Zielińska, Mieczysław Arak i Mirosław Skórka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...