sobota, 5 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 6 Niedziela Wielkanocna, 06.05.2018


1.  Serdecznie witamy w naszej parafii o. Romana Wita, Paulina z Jasnej Góry, który poprzez głoszone kazania pomoże nam przygotować się do aktu oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP. Przypominamy, że uroczystość ta odbędzie się w sobotę 16 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu Na Jasnej Górze. Na to wydarzenie można udać się własnymi środkami transportu lub  autokarem – zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii.  
2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu od 13.30 do 17.00.
3.   Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej ku czci NMP odprawiane są  w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
4. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wspólnota Michael zaprasza w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na modlitwę o uzdrowienie, którą poprowadzi Aleksander Bańka z Tychów. 
5.  W środę 9 maja obchodzimy miesięczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża św. Edyty Stein. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 oraz nabożeństwo majowe połączone  z Nowenną ku czci NMP Wspomożenia Wiernych oraz modlitwami za wstawiennictwem św. Edyty Stein. Po nabożeństwie spotkanie grupy, która brała udział w pielgrzymce  do Maria Zell.
6.     Na nabożeństwo Drogi Światła zapraszamy w piątek o godz. 17.30.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
8.  Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii za dwa tygodnie w niedzielę 20 maja w dwóch grupach na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00. Rozpoczęły się próby dzieci. Prosimy rodziców o zainteresowanie się terminami prób.
9.   Uroczystość Rocznicy I Komunii św. odbędzie się 27 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00.
10.   Ostatni przed wakacjami cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa rozpocznie się w poniedziałek 7 maja. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
11.  „Napisz pięknie Słowo Boże” – na warsztaty kaligrafii zapraszamy chętnych w czwartek o godz. 19.00 do salki w starej plebanii.
12. Przypominamy, że oprócz porad prawnych można skorzystać w naszej parafii z bezpłatnych porad psychologicznych. Pani Ewelina Bek dyżuruje w każdy poniedziałek w godz. 17.00 – 19.00 w salce w budynku Gimnazjum Salezjańskiego. Wskazane jest wcześniejsze umówienie się – podajemy nr telefon do pani psycholog: 516-609-068.
13. Trwają zapisy dzieci i młodzieży na akcje wakacyjne organizowane przez Oratorium Salezjańskie.  Karty na półkolonie letnie oraz na wyjazd kolonijny do Sarbinowa można pobrać u ks. Mariusza. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na cel pomocy w zorganizowaniu tych akcji wakacyjnych. Niech Bóg nagrodzi za każdy dar serca dla dzieci.
14.            W dniach 1 – 3 maja odbyła się pielgrzymka ministrantów z naszej salezjańskiej inspektorii do Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Twardogórze. W ramach pielgrzymki odbywały się również zawody sportowe i zręcznościowe parafialnych drużyn ministranckich. Nasi ministranci w różnych konkurencjach wywalczyli medale i puchary, a w ogólnej klasyfikacji na 30 parafii zajęli 6 miejsce. Serdecznie chłopcom gratulujemy.
15.  W zakrystii można zakupić książkę „Od Benedyktynów i Premonstratensów do Salezjanów – dzieje kościoła i parafii św. Michała Archanioła na Wrocławskim Ołbinie” – koszt 60 zł.
16.  Serdecznie dziękujemy Wspólnocie Michael za przekazaną w kwietniu ofiarę 2000 zł na pokrycie kosztów instalacji ogrzewania w naszym kościele, jak również serdecznie dziękujemy wszystkim indywidualnym ofiarodawcom. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na kolejny etap remontu elewacji kościoła od strony północnej. Prace już trwają. Przewidywany koszt tego etapu remontu wynosi 290.000,00 zł. Otrzymaliśmy dotację od Gminy Wrocław w wysokości 200.000,00 zł , jednak musimy jako parafia dać swój wkład w wysokości 90.000,00 zł. Zwracamy się z serdeczną prośbą do parafian i sympatyków naszego kościoła o pomoc w realizacji remontu. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz za wpłaty dokonywane na konto parafii. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas Mszy św. i nabożeństw w środy o godz. 18.00.
17.    W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: 
śp. Danuta Klonowska i Aleksander Janicki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...