sobota, 28 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 5 Niedziela Wielkanocna, 29.04.20181.     W poniedziałek 30 kwietnia miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.
Po Mszy św. wieczornej odmówimy salezjańskie modlitwy o dobrą śmierć.
2.     We wtorek 1 maja liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18,00
3.     Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej ku czci NMP – w dni powszednie (także 1 maja) po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 18.00
4.     W czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu według rozkładu niedzielnego.
5.     W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
6.     W pierwszy piątek miesiąca 4 maja spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00
i Msza św. o godz. 16.30. Spowiedź św. dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania od godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.00.
7. Informujemy, że Ks. Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 4 maja.
8.  W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentów świętych. Przypominamy, że do osób starszych i chorych mogą zanosić Komunię św. także w niedziele lub w inne dni panowie, którzy po odpowiednim przygotowaniu zostali przez Księdza Arcybiskupa dopuszczeni do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Rodziny osób, które pragnęłyby skorzystać z możliwości częstszej Komunii św., mogą zgłosić adresy w zakrystii lub w kancelarii.
9.     Na  nabożeństwo „Droga Światła” - oparte na tekstach Pisma św. rozważanie 14 spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym - zapraszamy w każdy piątek w okresie wielkanocnym o godz. 17.30.
10.    W sobotę 5 maja w parafiach salezjańskich obchodzimy święto św. Dominika Savio.
11. Na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00.
12.   Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
13.  Ostatni przed wakacjami cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa rozpocznie się 7 maja. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
14. Trwają zapisy dzieci i młodzieży na akcje wakacyjne organizowane przez Oratorium Salezjańskie.  Karty na półkolonie letnie oraz na wyjazd kolonijny do Sarbinowa można pobrać u ks. Mariusza.
15. W zakrystii można zakupić książkę „Od Benedyktynów i Premonstratensów do Salezjanów – dzieje kościoła i parafii św. Michała Archanioła na Wrocławskim Ołbinie” – koszt 60 zł.
16. Przygotowujemy się do aktu zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP. Uroczystość zawierzenia odbędzie się na Jasnej Górze w sobotę 16 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu. Zachęcamy parafian do uczestniczenia w tej uroczystości. W zakrystii można zapisać się na wyjazd autokarowy. Koszt przejazdu wraz z południowym posiłkiem wynosi 60 zł. Więcej informacji na temat wspólnego wyjazdu można uzyskać w zakrystii.
17.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Romana Wita Paulina z Jasnej Góry, który pomoże nam duchowo przygotować się do Aktu oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP.
18.   W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką.
19.    W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: 
ś.p. Wincenty Górczak i Irena Woncziwa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...