sobota, 21 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 4 Niedziela Wielkanocna, 22.04.20181.  Serdecznie dziękujemy członkom Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu za ich działania na rzecz pomocy krajom misyjnym. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze prowadzą zbiórkę do puszek na cel wyposażenia biblioteki w szkole salezjańskiej w Republice Środkowej Afryki, gdzie pracuje polski misjonarz salezjanin ks. Artur Bartol. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2.  W poniedziałek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu imieniny obchodzą dwaj współbracia z naszej wspólnoty kapłańskiej. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Msza św. w intencji duszpasterza dzieci i młodzieży ks. Jerzego Gonty zostanie odprawiona dzisiaj (w niedzielę) o godz. 11.00, a Msza św. w intencji dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco – ks. Jerzego Babiaka, zostanie odprawiona w poniedziałeko godz. 18.00.
3.  W środę 25 marca przypada święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu imieniny obchodzi wikariusz parafii ks. Marek Marchwicki oraz nasz  organista pan Marek Pisarski. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.
4.  Na kolejny wykład  ks. prof. Mariusza Rosika związany z cyklem tematów: „Kościół, a Synagoga – trudne rozstanie” zapraszamy w czwartek 26 kwietnia o godz. 19.00 do auli Gimnazjum Salezjańskiego.
5.   Na  nabożeństwo „Droga Światła” - oparte na tekstach Pisma św. rozważanie 14 spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym - zapraszamy w każdy piątek w okresie wielkanocnym o godz. 17.30.
6.     Koło Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na comiesięczną Mszę św. w piątek 27 kwietnia o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salce w starej plebanii.
7.  Wszystkich kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 do salki w Gimnazjum Salezjańskim.
8.     Ostatni przed wakacjami cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa rozpocznie się 7 maja. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
9.     Rozpoczęły się zapisy dzieci i młodzieży na akcje wakacyjne organizowane przez Oratorium Salezjańskie.  Karty na półkolonie letnie oraz na wyjazd kolonijny do Sarbinowa można pobrać u ks. Mariusza codziennie w Oratorium od godz. 16.00. Więcej informacji na stronie internetowej www.oratorium-michal.salezjanie.pl oraz pod numerem telefonu 726136606. 
10. W zakrystii można zakupić książkę „Od Benedyktynów i Premonstratensów do Salezjanów – dzieje kościoła i parafii św. Michała Archanioła na Wrocławskim Ołbinie” – koszt 60 zł.
11. Przygotowujemy się do aktu zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP. Uroczystość zawierzenia odbędzie się na Jasnej Górze w sobotę 16 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu. Zachęcamy parafian do uczestniczenia w tej uroczystości. Można będzie dotrzeć na Jasną Górę własnymi środkami transportu lub we wspólnej autokarowej pielgrzymce. W zakrystii można zapisać się na wyjazd autokarowy. Koszt przejazdu wraz z południowym posiłkiem wynosi 60 zł. Więcej informacji na temat wspólnego wyjazdu można uzyskać w zakrystii.
12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek – tekst najnowszej adhortacji Ojca Świętego Franciszka „Gaudete et Exultate”.
13.   W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: 
ś.p. Zofia Woźniak, Teresa Michniak, Janina Skóra, Antoni Głowacki, Marianna Kołat, Anna Maria Kalina i Zbigniew Ziewiec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...