sobota, 14 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 3 Niedziela Wielkanocna,15.04.20181. Serdecznie dziękujemy ojcu Henrykowi Ślusarczykowi za posługę słowa w dniu dzisiejszym w naszej parafii. Z okazji srebrnego jubileuszu kapłaństwa życzymy mu zdrowia sił, obfitych darów Ducha Świętego i radości w sercu z pełnionej posługi głoszenia Ewangelii i przekazywania darów Bożego Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć książkę „Iskry Miłosierdzia na łączach” autorstwa ojca Henryka i pani Olgierdy Furmanek, zawierającą historie i świadectwa tłumaczy symultanicznych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.  
2. Z okazji Niedzieli Biblijnej przy wyjściu z kościoła można zabrać „upominek duchowy” – zakładki przygotowane przez grupę z naszego parafialnego skryptorium. W nawie bocznej można obejrzeć oryginały tych zakładek i inne prace wykonane w skryptorium. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w skryptorium, zapraszamy w czwartek o godz. 19.00 do salki w starej plebanii. Wszystkie materiały i przybory są na miejscu.
3.  Na  nabożeństwo „Droga Światła” - oparte na tekstach Pisma św. rozważanie 14 spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym - zapraszamy w każdy piątek w okresie wielkanocnym o godz. 17.30.
4.   Uczestników pielgrzymki do Mariazell prosimy o przybycie  na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo Nowenny do NMP Wspomożenia Wiernych w środę o godz. 18.00, a po nabożeństwie na spotkanie w salce Gimnazjum.
5. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia członkowie  Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu opowiedzą o swojej działalności, a także przeprowadzą zbiórkę do puszek na cel wyposażenia biblioteki w szkole salezjańskiej w Republice Środkowej Afryki, gdzie pracuje polski misjonarz salezjanin ks. Artur Bartol.
6.  Na Mszę św. w intencji solenizanta ks. Jerzego Gonty – duszpasterza dzieci i młodzieży - zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
7.  Informujemy, że  rozpoczęły się zapisy dzieci i młodzieży na akcje wakacyjne organizowane przez Oratorium Salezjańskie. Od jutra w Salezjańskim Domu Młodzieżowym od godz. 16.00 będą do odebrania u księdza Mariusza karty na półkolonie letnie oraz na wyjazd kolonijny do Sarbinowa. Więcej informacji na stronie internetowej www.oratorium-michal.salezjanie.pl oraz pod numerem telefonu 726136606. 
8. Wspólnota Michael zaprasza wszystkich chętnych do udziału w weekendowych rekolekcjach  w dniach 27 – 29 kwietnia w Janicach koło Jeleniej Góry. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej.
9. Zachęcamy do zakupienia książki „Od Benedyktynów i Premonstratensów do Salezjanów – dzieje kościoła i parafii św. Michała Archanioła na Wrocławskim Ołbinie” – książka powstała na bazie sympozjum naukowego, które odbyło się w ubiegłym roku na Uniwersytecie Wrocławskim i w naszej parafii z okazji jubileuszu 70 – lecia posługi duszpasterskiej Salezjanów w naszym kościele.
10. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. W najnowszym numerze gazetki „W ogrodzie róż” znajdziemy wyjaśnienie symboliki ikony św. Józefa, która znajduje się na ścianie  przy bocznym wyjściu z kościoła.
11. Przygotowujemy się do aktu zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP. Uroczystość zawierzenia odbędzie się na Jasnej Górze w sobotę 16 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu. Zachęcamy parafian do uczestniczenia w tej uroczystości. Można będzie dotrzeć na Jasną Górę własnymi środkami transportu lub we wspólnej autokarowej pielgrzymce. W zakrystii można zapisać się na wyjazd autokarowy. Koszt przejazdu wraz z południowym posiłkiem wynosi 60 zł. Więcej informacji na temat wspólnego wyjazdu można uzyskać w zakrystii.
12.   W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: 
ś.p. Romana Wojciechowska i Marianna Krawczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...