sobota, 7 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 2 Niedziela Wielkanocna, 08.04.2018


1.  Rozpoczęliśmy kolejny etap prac remontu elewacji kościoła od strony północnej. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, a także za wpłaty na ten cel na konto parafialne. Liczymy na dalszą pomoc parafian. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas Mszy św. i nabożeństw w środy o godz. 18.00
2.  Dzisiaj z okazji Święta Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 12.30 zostanie wystawiony do adoracji Najświętszy Sakrament. Adorację zakończymy wspólną modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a następnie zostanie odprawiona  Msza św.
3.   Małżonków pragnących umacniać swoją wiarę oraz więź małżeńską i rodzinną zapraszamy na spotkanie do kawiarenki parafialnej w starej plebanii dzisiaj o godz. 18.00.
4.  W poniedziałek 9 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu do uczestniczenia we Mszy św. i do modlitwy w obronie życia dzieci nienarodzonych. Będzie można w tym dniu rozpocząć lub ponowić Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W tym dniu przypada również miesięczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy nowenny przez wstawiennictwo Patronki Europy.
5.    Wspólnota Michael zaprasza we wtorek na godzinę 18.00 na comiesięczną Mszę św. połączoną z uwielbieniem i modlitwą o uzdrowienie. 
6.   Na  nabożeństwo „Droga Światła” - oparte na tekstach Pisma św. rozważanie 14 spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym - zapraszamy w każdy piątek w okresie wielkanocnym o godz. 17.30.
7.   Różaniec fatimski odmówimy w piątek 13 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
8.   Uczestników pielgrzymki do Mariazell prosimy o przybycie  na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo Nowenny do NMP Wspomożenia Wiernych w środę o godz. 18.00, a po nabożeństwie na spotkanie w salce w budynku Gimnazjum Salezjańskiego.
9.     W zakrystii lub przy wyjściu z kościoła można nabyć książkę „Od Benedyktynów i Premonstratensów do Salezjanów – dzieje kościoła i parafii św. Michała Archanioła na Wrocławskim Ołbinie” – książka powstała na bazie konferencji naukowej, jaka odbyła się w ubiegłym roku na Uniwersytecie Wrocławskim i w naszej parafii z okazji jubileuszu 70 – lecia posługi duszpasterskiej Salezjanów na wrocławskim Ołbinie.
10.  Niedziela Miłosierdzia jest świętem  patronalnym Caritas. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa Paniom prowadzącym nasz parafialny Caritas i serdecznie dziękujemy za ich posługę dla osób potrzebujących. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Panie z parafialnego zespołu Caritas prowadzą zbiórkę do puszek na cel pomocy ubogim.  Niech Bóg wynagrodzi dar serca wszystkim ofiarodawcom.
11. Dzisiaj  gościmy  w naszej wspólnocie parafialnej pana Mariana Skutnika, wrocławskiego pisarza, współautora komiksu ilustrującego przypowieść o Dobrym Samarytaninie. Książka, którą nasz gość osobiście prezentuje, otwiera nowy cykl wydawniczy poświęcony przypowieściom Jezusowym. Komiksowa forma oraz sensacyjna fabuła osnuta wokół ewangelicznego tekstu czynią tę książkę szczególnie interesującą. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła można  spotkać się z autorem, zapoznać się z jego publikacją i dokonać zakupu łącznie z autografem. Książka może być pięknym prezentem dla dzieci i młodzieży szkolnej. Cena książki – 25 zł. Część dochodu ze sprzedaży przeznaczona jest na wsparcie Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. 
12.   W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: 
ś.p. Anna Nowysz, Krystyna Bojanowska i Kazimiera Pluta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...