niedziela, 1 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Poniedziałek Wielkanocny, 02.04.20181.     Serdecznie dziękujemy Salezjanom Współpracownikom i Zespołowi Parafialnego Caritas za zorganizowanie śniadania wielkanocnego dla osób samotnych i ubogich, w którym wzięło udział 120 osób oraz za rozprowadzanie w Okresie Wielkiego Postu świec Caritasu i baranków wielkanocnych. Zespołowi Caritas dziękujemy za zorganizowanie zbiórki artykułów spożywczych i przygotowanie paczek dla ubogich. Bóg zapłać parafianom za ofiarowane pieniądze i artykuły spożywcze. Za wsparcie akcji dla ubogich dziękujemy również Radzie Osiedla Ołbin, Piekarni Żelezny z ul. Barlickiego i kierownictwu sklepu Index-Pol.
2. Przyszła  II Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji, a o godz. 15.00  po wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.
3.     Do Święta Bożego Miłosierdzia przygotowujemy się przez odmawianie modlitwy nowenny do Bożego Miłosierdzia. Osoby chętne do wspólnej modlitwy zapraszamy do kościoła w tym tygodniu codziennie o godz. 15.00, a osoby ze Wspólnoty  Miłosierdzia lub innych grup prosimy o poprowadzenie modlitw nowenny.
4. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na spłacenie inwestycji instalacji grzejników pod ławkami, a także na dalsze prace remontu elewacji kościoła, które zostały już wznowione. W Święto Miłosierdzia odbędzie się również zbiórka do puszek na pomoc ubogim prowadzoną przez parafialny Caritas.
5. Przypominamy, że dni oktawy Zmartwychwstania Pańskiego obchodzi się jako uroczystości Pańskie. W dniach oktawy, a więc również w najbliższy piątek, nie obowiązuje post ani wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6.   W Okresie Wielkanocnym w piątki o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Światła – nabożeństwo, w którym rozważamy 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem.
7.   W piątek 6 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z trzecich klas Gimnazjum Salezjańskiego. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tej Eucharystii i do modlitwy w intencji młodzieży.
8.   W pierwszy piątek miesiąca  spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30. Ze względu na uroczystość bierzmowania nie będzie Mszy św. dla młodzieży o godz. 19.00. Młodzież zapraszamy do Sakramentu Pokuty od godz. 17.30 i do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 18.00.
9.  W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych i przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentów św.  Przypominamy, że jest możliwość, aby starsi i chorzy mieszkańcy naszej parafii mogli częściej przyjmować Komunię św. np. w każdą niedzielę. Komunię św. mogą przynosić nadzwyczajni szafarze Komunii św., dopuszczeni do tej posługi przez ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Adresy osób chętnych można zgłaszać w zakrystii.
10. Uczestników pielgrzymki do Mariazell zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo Nowenny do NMP Wsp.Wiernych w środę o godz. 18.00, a po nabożeństwie na spotkanie w salce w budynku Gimnazjum Salezjańskiego.
11. W zakrystii można nabyć książkę „Od Benedyktynów i Premonstratensów do Salezjanów – dzieje kościoła i parafii św. Michała Archanioła na Wrocławskim Ołbinie” – książka powstała na bazie konferencji naukowej, jaka odbyła się w ubiegłym roku na Uniwersytecie Wrocławskim i w naszej parafii z okazji jubileuszu 70 – lecia posługi duszpasterskiej Salezjanów na wrocławskim Ołbinie. Cena książki 60,00 zł.
12.   W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: ś.p. Maria Lasek, Urszula Mizdalska i Eleonora Budzyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...