poniedziałek, 26 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Niedziela Palmowa, 25.04.20181.     Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 18.00.
2.     Uwieńczeniem 40 - dniowego okresu Wielkiego Postu są największe święta w całym roku liturgicznym – Święta Paschalne. Triduum Paschalne rozpocznie się Uroczystą Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Liturgia Męki Pańskiej wraz z adoracją Krzyża św. w Wielki Piątek o godz. 18.00. Punktem kulminacyjnym Triduum będzie Wigilia Paschalna, która rozpocznie się w sobotę wieczorem o godz. 20.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną wyrażającą naszą radość ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Na Liturgię Wigilii Paschalnej prosimy o przyniesienie w miarę możliwości świec z osłonkami. Przypominamy, że nie będzie drugiej procesji rezurekcyjnej w niedzielę rano. Pierwsza Msza św. w niedzielę wielkanocną będzie odprawiona o godz. 7.00.
3.     W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w poniedziałek, wtorek, środę podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę spowiedź św. od. godz. 7.00 do 12.00 oraz po południu od godz. 15.00 do 17.00. Nie będzie możliwości spowiedzi św. podczas wieczornych celebracji Triduum Paschalnego.
4.     Dla osób, które z powodu pracy lub innych przyczyn mają trudności z odbyciem spowiedzi św. w wymienionym rozkładzie jest okazja, by przystąpić do Sakramentu Pokuty wieczorem lub w nocy z Wielkiego Wtorku na Wielką Środę tj. z dnia 27 na 28 marca w tzw. nocy konfesjonałów. W tym czasie w wyznaczonych kościołach Wrocławia będą dyżurowali w konfesjonałach kapłani. W Katedrze Wrocławskiej kapłani będą pełnić posługę Sakramentu Pojednania w Wielki Wtorek od godz. 20.00  do 2.00 w nocy w środę. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości.
5.     Święcenie Pokarmów w naszym kościele w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00
6.  W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na jutrznię ze śpiewami psalmów   – o godz. 8.00
7.     W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00
8.  W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na wspólne odmówienie modlitw Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
9.     Dzieci zapraszamy na wspólną modlitwę przy ciemnicy w Wielki Piątek
o godz. 13.15
10. Szczegółowy rozkład nabożeństw, adoracji, spowiedzi św. w naszym kościele podczas Triduum jest umieszczony w gablocie, a także na ulotkach wyłożonych na stolikach przy wyjściach z kościoła.
11. Ministrantów i Lektorów prosimy o przyjście na próby liturgii – w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 10.00 – rozpoczęcie w salce w Gimnazjum Salezjańskim.
12. Zapraszamy do wsparcia ubogich przez składanie w tym tygodniu paczek z żywnością przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego, przez zakupienie świec i baranków wielkanocnych,  a także przez  przyniesienie w Wielką Sobotę skarbonek wielkopostnych.
13.   Zapraszamy osoby samotne i z ubogich rodzin na śniadanie w Wielkanoc o godz. 8.00 (po Mszy św. o godz. 7.00) do budynku Gimnazjum Salezjańskiego.
14. Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa rozpocznie się 7 maja. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Będzie to już ostatni przed wakacjami kurs przedmałżeński w naszej parafii.
15. Siostry Salezjanki zapraszają dziewczęta  ze szkół średnich i studentki na weekendowe spotkanie w Dzierżoniowie w dniach 13 – 15 kwietnia. Zapisy u siostry Doroty przez pocztę elektroniczną na adres: duszpasterstwo@cmw.osw.pl lub facebook.com/Wroclaw FMA/
16.  W zakrystii lub przy wyjściach z kościoła są do nabycia tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz dla młodzieży szkolnej Mały Gość Niedzielny.
17. W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: ś.p. Brygida Rosińska, Marian Kanoza, Eleonora Borowiak, Janusz Kencel i Natalia Ołówek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…