sobota, 3 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 3 Niedziela Wielkiego Postu 04.03.20181.     Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy misjonarza ks. dr. Aleksandra Sewastianowicza – proboszcza z par. św. Mikołaja w miejscowości Mir na Białorusi. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj na wszystkich Mszach świętych oraz od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 dla ogółu wiernych, a dla młodzieży szkół średnich, studentów, młodzieży pracującej, a także dla kandydatów do bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 19.30. Program rekolekcji jest wydrukowany na folderach, które są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Dzieci ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii będą miały spotkania rekolekcyjne w tych dniach przed południem w ramach zajęć szkolnych w godzinach uzgodnionych z dyrektorami szkół.
2.    Ze względu na rekolekcje w najbliższym tygodniu nie będzie spotkań formacyjnych dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
3.     Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną dzisiaj o godz. 18.00.
4.     Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży o godz. 19.00.
5.  W piątek 9 marca w miesięczne wspomnienie św. Edyty Stein zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz.18.00. Po Mszy św. około godz. 19.00 odbędzie sie spotkanie w Domu Edyty Stein z prezentacją pani Marzeny Rachwalskiej, pt. "Piękno kobiecej duszy w ujęciu św. Edyty Stein". Na to spotkanie serdecznie wszystkich zaprasza Towarzystwo Edyty Stein.
6.   Na kolejny wykład ks. prof. Mariusza Rosika związany z tematem” „Kościół, a Synagoga – trudne rozstanie” zapraszamy w czwartek 8 marca o godz. 19.00 do auli Gimnazjum Salezjańskiego.
7.    "Zacznij żyć, sięgnij po więcej!" Pod takim hasłem Wspólnota Michael zaprasza wszystkich dorosłych oraz  młodzież ponadgimnazjalną do uczestnictwa w Seminarium Odnowy Wiary – w cyklu spotkań, których celem jest osobiste doświadczenie Miłości Boga. Zapraszamy na  9 czwartkowych wieczorów, które mogą zmienić sposób myślenia o Bogu, o sobie i o innych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 8 marca o godz. 18.00.
8.   W sobotę i niedzielę  10 i 11 marca  będziemy gościć w naszym kościele kopię słynącego cudami obrazu św. Józefa z sanktuarium z Poznania. Przez wstawiennictwo św. Józefa będziemy modlić się o pomnożenie miłości w małżeństwach i rodzinach. Obraz powitamy w sobotę 10 marca o godz. 11.30. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Na tę Mszę św.  zapraszamy rodziny, a także ludzi starszych i chorych. Podczas Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Prosimy rodziny i opiekunów osób chorych o zatroszczenie się i w miarę możliwości udzielenie chorym pomocy w dotarciu do kościoła na tę uroczystość.
9.  W niedzielę 11 marca kazania podczas Mszy św. wygłosi kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa, karmelita. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a także odmówimy akt zawierzenia parafii i naszych rodzin opiece św. Józefa. Ze względu na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich prosimy, o ile to możliwe, aby małżonkowie uczestniczyli razem w niedzielnej Eucharystii. W sobotę i niedzielę po południu oraz wieczorem odbędzie się czuwanie modlitewne przed obrazem św. Józefa prowadzone przez różne wspólnoty. Szczegółowy program jest umieszczony na folderach, które można zabrać ze sobą. Przy wyjściu z kościoła umieszczony jest koszyczek na intencje, które będą omadlane podczas czuwania prowadzonego przez Diakonię Małżeństw
w niedzielę o godz. 16.00.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona  Msza św. z okazji Jubileuszu 25-lecia działalności Salezjańskiej Organizacji SALOS we Wrocławiu. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Paweł Druszcz, proboszcz par. NSJ we Wrocławiu, wiceprezes Wrocławskiego SALOS-u.   
11. Dyrektor i społeczność Szkoły Podstawowej nr 107 im. Piotra Włostowica we Wrocławiu z siedzibą przy ul. Bolesława Prusa 64, zapraszają wszystkich zainteresowanych rodziców, koniecznie ze swoimi pociechami, na Dzień Otwarty organizowany we wtorek, 13 marca 2018r. od godz. 16.00 do 18.00.
12. Wielki Post zachęca nas do troski o ubogich. W zakrystii lub przy wyjściach z kościoła można pobrać „Talent Miłosierdzia” – torbę papierową Caritas, którą razem z rodziną wypełnimy niepsującymi się artykułami spożywczymi i przyniesiemy w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne do parafialnego Caritas lub do kościoła. Pomocą dla ubogich jest również zakupienie paschalików i baranków wielkanocnych, które rozprowadzają przy głównym wyjściu Salezjanie Współpracownicy.
13.   Nasza dziecięca schola o nazwie ,,Boża Ferajna" ciągle się rozrasta i wzbogaca o nowe piękne głosy. Chcąc jeszcze bardziej podnieść wrażenia estetyczne i kulturalne pragniemy wyposażyć naszych młodych śpiewaków w jednolite stroje chóralne. Planujemy zakup 45 sztuk, każda w cenie 55 zł. Dzisiaj mamy możliwość wesprzeć tę inicjatywę. Po każdej Mszy św. ma miejsce zbiórka do puszek na cele dziecięce i młodzieżowe - tym razem z przeznaczeniem na scholę dziecięcą. Za każdy gest dobroci serdecznie dziękujemy. 
14.  W przyszłą niedzielę w kościołach Archidiecezji Wrocławskiej będzie prowadzona kwesta do puszek na rzecz wsparcia odbudowy organów w bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu.
15. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów instalacji ogrzewania, które już funkcjonuje w 32 ławkach oraz pod podestami dla dzieci. Serdecznie dziękujemy również za ofiary wpłacane na ten cel konto parafialne.
16.  W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Halina Słomka, Teresa Wężyk, Barbara Dudzińska, Leonard Orzeszyna i Elżbieta Matuszewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…