sobota, 10 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 4 Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018


1. Od wczoraj gościmy w naszej parafii kopię cudownego obrazu św. Józefa z sanktuarium z Poznania. Zapraszamy na popołudniową lub wieczorną wspólną modlitwę przed obrazem św. Józefa. Program czuwania prowadzonego przez różne wspólnoty naszej parafii jest umieszczony na folderach wyłożonych na stolikach przed wyjściem z kościoła – można zabrać do domu i również zachęcić swoich bliskich do nawiedzenia naszego kościoła.
2. Wczoraj ks. Biskup Andrzej Siemieniewski podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcił kopię ikony św. Józefa namalowanej przez siostry karmelitanki z Islandii. Obraz został zawieszony na ścianie przy wyjściu z kościoła od strony południowej. Zapraszamy osoby, które chciałyby pomóc w pokryciu kosztów z tym związanych do złożenia ofiar na ten cel.
3.     Msza św. na zakończenie peregrynacji i pożegnanie obrazu św. Józefa odbędzie się jutro (w poniedziałek) o godz. 8.00.
4.     Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 18.00.
5.     Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży o godz. 19.00.
6.  We wtorek 13 marca wspólnota Michael zaprasza na comiesięczne spotkanie: „Uwielbienie metodą na uzdrowienie”. Spotkanie poprowadzi jezuita o. Remigiusz Recław. Spotkanie rozpoczynamy Mszą święta w kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. różaniec fatimski.
7. „Napisz pięknie Słowo Boże” – na biblijne warsztaty kaligrafii zapraszamy w czwartek 15 marca o godz. 19.00 do salki w starej plebanii.
8.  Dyrektor i społeczność Szkoły Podstawowej nr 107 im. Piotra Włostowica we Wrocławiu z siedzibą przy ul. Bolesława Prusa 64, zapraszają wszystkich zainteresowanych rodziców, koniecznie ze swoimi pociechami, na Dzień Otwarty organizowany we wtorek, 13 marca 2018r. od godz. 16.00 do 18.00.
9.     Salezjanie Współpracownicy rozprowadzają przy wyjściach z kościoła paschaliki i baranki wielkanocne. Ich zakupienie jest wsparciem dla ubogich. Można również ze stolików zabrać papierową torbę „Talent Miłosierdzia” i przynieść ją wypełnioną niepsującymi się artykułami spożywczymi, które rozdamy ubogim na święta.
10. Jak co roku Wspólnota Salezjanów Współpracowników i Caritas Parafialny zapraszają ubogich i samotnych na śniadanie wielkanocne w Wielkanoc o godz. 8.00 (po Mszy św. o godz. 7.00).
11.  Fundacja Hospicyjna składa serdeczne podziękowanie za życzliwość i hojne ofiary złożone na cel hospicjów w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu 18 lutego. Nasi parafianie przekazali w zbiórce do puszek na ten cel kwotę 5.826 zł i 10 euro.
12. Dzisiaj w kościołach Archidiecezji Wrocławskiej jest prowadzona kwesta do puszek na rzecz wsparcia odbudowy organów w bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu.
13. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie kosztów instalacji ogrzewania, które już funkcjonuje w 32 ławkach oraz pod podestami dla dzieci. Serdecznie dziękujemy również za ofiary wpłacane na ten cel konto parafialne.
14. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. W tygodniku „Gość Niedzielny” warto przeczytać m.in. rozmowę z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem o posłuszeństwie Kościołowi na przykładzie św. Ojca Pio oraz  rozmowę z egzorcystą ks. Władysławem Suchym.
15.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
śp. Antoni Solarek, Marian Szewczyk, i Wiesław Buzalski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…