sobota, 24 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 2 Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2018


1.     Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 18.00
2.     W pierwszy czwartek miesiąca 1 marca zapraszamy lektorów, ministrantów i kandydatów oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na spotkanie w Salezjańskim Domu Młodzieżowym.
3.     Droga Krzyżowa dla dorosłych odprawiana jest w piątki o godz. 8.30 i 17.30. 
4.  W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00, Msza św. o godz. 16.30, a po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
5. Spowiedź św. dla młodzieży w piątek od godz. 19.00. Droga Krzyżowa dla młodzieży o 19.00, a po nabożeństwie Eucharystia o godz. 19.30.
6. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentów świętych, adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
7.     W sobotę 3 marca zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00, a po Mszy św. na nabożeństwo pierwszych sobót.
8.    "Zacznij żyć, sięgnij po więcej!" Pod takim hasłem Wspólnota Michael zaprasza wszystkich dorosłych i  młodzież ponad gimnazjalną do uczestnictwa w cyklu spotkań , których celem jest osobiste doświadczenie Miłości Boga. Zapraszamy na  9 czwartkowych wieczorów, które zmienią sposób myślenia o Bogu, o sobie i o innych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 8 marca o godz. 18.00.
9.  Informujemy, że Husaria Maryi uruchomiła stronę internetową. Pod adresem www.husariaMaryi.pl można zgłaszać swoje intencje modlitewne, a także dowiedzieć się na czym polega posługa tej męskiej formacji. Zapraszamy do odwiedzin.
10.  W Okresie Wielkiego Postu nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia – wejście tylko przez główne drzwi.
11. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Aleksander Sewastianowicz  z Białorusi.
12.   Pragniemy podzielić się  dobrą nowiną , że w dniach 10 i 11 marca (w sobotę i niedzielę) będziemy gościć w naszym kościele kopię cudownego obrazu św. Józefa z sanktuarium z Poznania. Przez wstawiennictwo św. Józefa będziemy modlić się o pomnożenie miłości w małżeństwach i rodzinach. Obraz powitamy w sobotę 10 marca o godz. 11.30, a o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Na tę Mszę św. pragniemy zaprosić rodziny, ale także ludzi starszych i chorych. Podczas Mszy św. będzie udzielony Sakrament Namaszczenia chorych. Prosimy rodziny i opiekunów osób chorych o zatroszczenie się i w miarę możliwości udzielenie chorym pomocy w dotarciu do kościoła na tę uroczystość. Szczegółowy program rekolekcji, a także peregrynacji obrazu św. Józefa będzie podany w przyszłą niedzielę.
13. Do uroczystości peregrynacji obrazu św. Józefa w naszym kościele będziemy przygotowywać się przez nowennę. Od 1 do 9 marca po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać modlitwy nowenny i litanii do św. Józefa.
14.   Informujemy, że aktualnie funkcjonuje już ogrzewanie pod 32 ławkami (16 z lewej i 16 z prawej strony). Urządzenia grzewcze są czynne tylko podczas Mszy św. i nabożeństw zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na cel pokrycia kosztów instalacji ogrzewania. Bóg zapłać.
15.  Przypominamy, że jest możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w poniedziałki od godz. 16.30 do 18.00 w pomieszczeniu obok kancelarii parafialnej. Informujemy, że od jutra będzie można skorzystać również z bezpłatnych porad psychologa. Pani psycholog Ewelina Bek będzie dyżurowała w poniedziałki w godz. 17.00 – 19.00 w sali nr 2 w Gimnazjum Salezjańskim. Wskazane jest wcześniejsze umówienie się pod nr telefonu: 516609068.
16. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozprowadza skarbonki Jałmużna Wielkopostna. Zachęcamy parafian do zabrania dla swojej rodziny kartoniku ze stolików przy wyjściu z kościoła. Do skarbonki można stopniowo w Okresie Wielkiego Postu składać ofiary, które będą znakiem wielkopostnych wyrzeczeń rodziny na rzecz pomocy ludziom ubogim. Skarbonki przyniesiemy w Wielką Sobotę lub w Niedzielę Miłosierdzia, by potem przekazać jako dar naszych parafian dla Wrocławskiego Caritas. Inną formą pomocy dla ubogich jest tzw. „Talent Miłosierdzia” – torba papierowa Caritas, którą można razem z rodziną wypełnić niepsującymi się artykułami spożywczymi i przynieść w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne do parafialnego Caritas lub do kościoła. Torbę można pobrać w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.
17. Salezjanie Współpracownicy przy wyjściu głównym kościoła rozprowadzają paschaliki i baranki wielkanocne. Ich zakupienie jest również ofiarą na rzecz ubogich.
18. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Maria Grabowska, Irena Kurkus, Halina Widerska i Maria Michalska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…