niedziela, 18 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, I Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2018


1.     W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki:
·       dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30
·       dla dzieci o godz. 16.30
·       dla młodzieży o godz. 19.00
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.
2.     W dniu dzisiejszym przed kościołami Wrocławia prowadzona jest kwesta na rzecz wrocławskich hospicjów, które zajmują się dorosłymi ludźmi umierającymi na raka. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby chorych. Wszystkie osoby, które organizują wrocławską niedzielę hospicyjną działają społecznie.
3.     Kościół pw. św. Michała Archanioła wybrany został jako jeden ze stacyjnych kościołów Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej. Wierni zaproszeni są, aby w okresie Wielkiego Postu nawiedzić 14 kościołów Wrocławia, jako kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Pierwszą stacją jest katedra wrocławska, w której zaopatrzyć się można w przewodnik zawierający potrzebne informacje, rozważania i teksty modlitw. W okresie Wielkiego Postu nasz kościół będzie otwarty w ciągu dnia – wejście przez drzwi główne.
4.     Dzisiaj o godz. 15.30 spotkanie Salezjanów Współpracowników w salce na starej plebanii.
5.     Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Mariazell i Wiednia odbędzie się w środę 21 lutego po wieczornej nowennie w gimnazjum salezjańskim.
6.     Zapraszamy na biblijne warsztaty kaligrafii „Napisz pięknie Słowo Boże”, które będą miały miejsce 22 lutego i 15 marca o godz. 19.00 w salce na starej plebanii.                                                                                                       
7.      Koło przyjaciół Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na comiesięczną Mszę św. w piątek 23 lutego o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salce na starej plebanii.
8.     Policjanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zwracają się z apelem do osób starszych o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku w stosunku do osób podających się za nieumundurowanych funkcjonariuszy Policji. Oszust, pod pretekstem zwalczania przestępczości narkotykowej wśród seniorów, dokonuje kontroli podręcznego bagażu i odzieży wierzchniej oraz dokonuje zaboru rzeczy wartościowych i pieniędzy.
9.     W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Teresa Majewska, Krzysztof Majewski, Danuta Pisarska, Andrzej Mulczyński. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…