sobota, 10 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 6 Niedziela zwykła, 11.02.2018


1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy, a także do podjęcia czasowej lub stałej abstynencji, która jest szczególnym darem miłości i pomocy uzależnionym. 
2.   We wtorek 13 lutego zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na różaniec Fatimski. Po różańcu modlitwę uwielbienia poprowadzi wspólnota Michael.   
3.  W najbliższą środę przypada Popielec. Obrzęd posypania głów popiołem wprowadzi nas w okres 40. dniowego przygotowania do Świąt Paschalnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie pokarmów co do ilości – dozwolony jest jeden posiłek do syta i dwa niepełne. Post ścisły obowiązuje wiernych w wieku od 18 do 60 lat, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich wiernych po ukończeniu 14 roku życia.
4.     W środę popielcową Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.15.
5.     W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30,  dla dzieci o 16.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.00
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00.
6.     Kościół św. Michała Archanioła został wybrany na jeden ze stacyjnych kościołów Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej. Według tego projektu wierni zaproszeni są, żeby w Okresie Wielkiego Postu nawiedzić 14 kościołów we Wrocławiu, przy czym każdy z nich jest miejscem rozważania kolejnej stacji Drogi Krzyżowej. Początek modlitewnego szlaku wyznacza Katedra Wrocławska. W katedrze można zaopatrzyć się w specjalnie przygotowany przewodnik po 14 stacjach Adoracyjnej Drogi Krzyżowej, w którym zawarte są wszelkie potrzebne informacje, teksty rozważań oraz wybór modlitw. Przewodnik będzie udostępniony także w wersji elektronicznej – odpowiednie kody znajdują się na tablicach w kościołach stacyjnych. W okresie Wielkiego Postu nasz kościół będzie otwarty w ciągu dnia – wejście przez główne drzwi.
7.     Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się w dniach od 4 do 7 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Aleksander Sewastianowicz  z Białorusi.
8.     Pragniemy podzielić się  dobrą nowiną , że w dniach 10 i 11 marca (w sobotę i niedzielę) będziemy gościć w naszym kościele kopię cudownego obrazu św. Józefa z sanktuarium z Poznania. Przez wstawiennictwo św. Józefa będziemy modlić się o pomnożenie miłości w małżeństwach i rodzinach. Obraz powitamy w sobotę 10 marca o godz. 11.30, a o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Na tę Mszę św. pragniemy zaprosić rodziny, ale także ludzi starszych i chorych. Podczas Mszy św. będzie udzielony Sakrament Namaszczenia chorych. Prosimy rodziny i opiekunów osób chorych o zatroszczenie się i w miarę możliwości udzielenie chorym pomocy w dotarciu do kościoła na tę uroczystość. Szczegółowy program rekolekcji, a także peregrynacji obrazu św. Józefa będzie jeszcze podany.
9.     Na kolejny wykład  ks. prof. Mariusza Rosika związany z tematem:
„ Kościół, a Synagoga – trudne rozstanie” zapraszamy w czwartek 15 lutego o godz. 19.00 do auli Gimnazjum Salezjańskiego.
10. Dzisiaj w godz. od 10.00 do 14.00 zapraszamy na Kiermasz Walentynkowy organizowany przez  Ruch Czystych Serc. Przy wyjściach z kościoła na stolikach wystawione będą różne przedmioty,  ze sprzedaży których dochód zostanie przeznaczony na pomoc kobietom oraz młodym dziewczętom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, podopiecznym stowarzyszenia Misja Dworcowa. Celem kiermaszu jest nie tylko pomoc kobietom w potrzebie, ale również zwrócenie uwagi na znaczenie miłości we współczesnym świecie, odkłamanie definicji miłości oraz uświadomienie młodym ludziom, że miłość to przede wszystkim dar z samego siebie, a nie podarunki i serca.
11. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem przybliżającym działalność Ruchu Czystych Serc, którego moderatorem w Archidiecezji Wrocławskiej jest nasz duszpasterz ks. Jerzy Gonta. Artykuł jest zamieszczony w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.  
12. Za tydzień, w niedzielę 18 lutego, odbędzie się we Wrocławiu trzynasta Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi umierającymi na raka. Z tej okazji pod wrocławskimi kościołami odbędzie się kwesta, która w całości zostanie przekazana  na potrzeby tych chorych. Wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracują społecznie.
13. Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa będzie miał miejsce w naszej parafii od 19 lutego do 21 marca. Katechezy będą się odbywały w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
14.  Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne na ogrzewanie i remont kościoła. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się zawsze podczas środowych Mszy św. i nabożeństw maryjnych o godz. 18.00.
15.   W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Wiktoria Zyga, Mirosława John, Czesław Fedorowski i Stanisław Rycombel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…