sobota, 3 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 5 Niedziela zwykła, 04.02.2018


1.     W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00.
2.     W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
·      W poniedziałek 5 lutego wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy.
·      W piątek 9 lutego miesięczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża,  Edyty Stein. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem, a po Mszy św. na modlitwy nowenny przez wstawiennictwo Patronki Europy.
3.     Katechetów zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 15.00
4.     Informujemy, że piątkowe Msze święte dla młodzieży będą odprawiane w kościele  tylko w pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00, natomiast od tego tygodnia zapraszamy młodzież w każdą środę na Msze  św. o godz. 19.15 w auli gimnazjum salezjańskiego. 
5.     Oratorium Salezjańskie podejmuje nową inicjatywę „Boskich Sobót” skierowaną dla dzieci – chłopców i dziewcząt - raz w miesiącu od godziny 10.00 do 13.00 będziemy spotykać się na wspólnej zabawie, grach, tańcach, śpiewie i nie tylko - w towarzystwie św. Jana Bosko. Najbliższa „Boska Sobota” odbędzie się 10 lutego w budynku gimnazjum salezjańskiego. Dzisiejsza zbiórka do puszek będzie przeznaczona między innymi na organizację tego wydarzenia. Serdeczne Bóg zapłać. 
6.     Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa będzie miał miejsce w naszej parafii od 19 lutego do 21 marca. Katechezy będą się odbywały w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
7.  Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickiego MOST przy Placu Grunwaldzkim również zaprasza na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się 18 lutego, a spotkania będą odbywały się w niedziele. W programie również wyjazd weekendowy. Więcej informacji na stronie internetowej DA Most: www.most.salezjanie.pl
8.      W dniach od 16 do 18 lutego siostry salezjanki organizują spotkanie weekendowe dla dziewcząt ze szkół średnich i starszych. Szczegóły znajdują się na plakatach umieszczonych w gablotach i na stronie internetowej parafii.
9.   Koordynator Wspólnoty Nieustającego Różańca zaprasza osoby naszej parafii modlące się na różańcu każdego 29 dnia miesiąca na spotkanie, które odbędzie się  w kościele św. Maurycego w sobotę 10 lutego o godz. 10.00.
10.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pomagali w rozbieraniu choinek i dekoracji Bożonarodzeniowej w kościele.
11. Taca z  przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów instalacji ogrzewania w kościele. Mamy już zamontowane urządzenia grzewcze pod 32 ławkami (16 z lewej i 16 z prawej strony), a także pod podestami dla dzieci na przedzie kościoła. Dotychczasowy koszt zamontowania urządzeń grzewczych i doprowadzenia instalacji elektrycznej wyniósł 72.000,00 zł. Z powodu choroby elektryka opóźniają się prace związane z doprowadzeniem przewodów. Na razie uzbieraliśmy połowę wymienionej kwoty. Serdeczny Bóg zapłać parafianom za dotychczas złożone ofiary. Dziękujemy również Wspólnocie Michael za  złożoną na ten cel ofiarę w wysokości 5780,00 zł., rodzicom ubiegłorocznych dzieci komunijnych, którzy na ten cel ofiarowali 16.000,00zł. Prosimy parafian i wspólnoty o dalsze wsparcie materialne tej inwestycji. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne, a także składane na tacę. Za wszystkich dobrodziejów modlimy się zawsze podczas wieczornych środowych Mszy św. i nabożeństwach ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych.
12. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się   nowy numer miesięcznika Nowe Życie poświęcony zagadnieniu zdrowia.
13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Eugeniusz Kuś, Stanisława Matyniak, Józef Stachowski, Zenon Polarczyk i Julia Szwczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…