sobota, 27 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 4 Niedziela zwykła – Uroczystość św. Jana Bosko, 28.01.2018


1.     W dzisiejszą niedzielę poprzedzającą Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest patronalnym świętem osób życia konsekrowanego, w kościołach Archidiecezji Wrocławskiej prowadzona jest zbiórka do puszek na potrzeby sióstr klauzurowych. Pomóżmy klasztorom, w których siostry trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego modlitwy w imieniu Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania, prośby i wdzięczności za swoich dobrodziejów.
2.     Salezjanie oraz chór „Canta Nobiscum” zapraszają na doroczny Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 17.45. Wystąpią: Joanna Hanzel – Sopran, Marek Pisarski – Tenor, Akompaniament: Krystyna Wiśniewska i Maksymilian Kijkowski, Chór „Harmonia Sygnał” i „Canta Nobiscum” pod dyrekcją Marka Pisarskiego oraz Chór „Skoranta” z Chojnowa pod dyrekcją Piotra Koziała.
3.     W środę 31 stycznia obchodzimy Uroczystość św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez triduum. Zapraszamy na Msze św. z okolicznościowym kazaniem w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. W dzień uroczystości w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 Salezjanie Współpracownicy odnowią swoje przyrzeczenia. Św. Jan Bosko jest również patronem Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu. Zapraszamy dzieci i młodzież Zespołu Szkół Salezjańskich, rodziców i rodziny, byłych wychowanków, a także wszystkich parafian i sympatyków dzieła salezjańskiego na uroczystą Mszę św. o godz. 9.00, której będzie  przewodniczył i wygłosi homilię przełożony Wrocławskiej Inspektorii Salezjanów ks. Inspektor Jarosław Pizoń. W uroczyści weźmie udział Jego Eminencja Ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz.  
4. W pierwszy czwartek miesiąca 1 lutego zapraszamy lektorów, ministrantów, kandydatów i ich rodziców na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na Agapę w auli Gimnazjum Salezjańskiego.
5.     W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 oraz dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00. Możliwość spowiedzi św. podczas każdej Mszy św., a dla dzieci od godz. 16.00.
6.   W piątek w godzinach rannych i przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
7.     W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8.00, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszych sobót. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja, patrona od leczenia chorób gardła. Po Mszach św. kapłani będą udzielali okolicznościowego błogosławieństwa przez wstawiennictwo tego świętego.
8. W przyszłą niedzielę 4 lutego podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie świec pierwszokomunijnych. Mszy św. będzie przewodniczył kierownik Oratorium Salezjańskiego, solenizant,  ks. Mariusz Pupka.
9.    Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
10.   Zwracamy się z serdeczną prośbą do wspólnot parafialnych i parafian o pomoc w rozebraniu choinek i dekoracji Bożonarodzeniowej. Prosimy o pomoc w sobotę od godz. 9.30.
11.  W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką.
12.  Kończy się kolędowa wizyta duszpasterska. W poniedziałek i wtorek  duszpasterze odwiedzą  mieszkańców ulicy Daszyńskiego: w poniedziałek numery parzyste od 52 do 72 oraz we wtorek od nr 74 do 92. Mieszkańców którzy zostali pominięci lub nie mogli w wyznaczonym terminie przyjąć kolędy, zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii i umówienia się z kapłanem na pobłogosławienie domu i rodziny w dogodniejszym terminie. Dziękujemy bardzo tym mieszkańcom naszej parafii, którzy serdecznie przyjęli naszych duszpasterzy, a także dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji, które w większości przeznaczymy na potrzeby utrzymania i kształcenia kleryków i nowicjuszy salezjańskich.
13.  W piątek odszedł do wieczności ś.p. Wacław Stanisław Gonta - ojciec naszego ks. Jerzego. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Kudowie Zdrój o godz. 14.30. Polećmy Miłosierdziu Bożemu jego osobę, a także pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ludmiła Witkowska, Krzysztof Mizdalski, Stanisława Setkowicz, Teresa Dyrcz i Zdzisław Dąbrowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…