sobota, 20 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 Niedziela zwykła 21.01.2018

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
·   W środę 24 stycznia święto św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Franciszek Szaniawski. Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji.
·        W czwartek 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła.
·        W piątek 26 stycznia wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Koło Radia Maryja zaprasza na comiesięczną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne w salce w starej plebanii.
2. „Kim jestem – czy znasz odpowiedź na to pytanie?” na tak zatytułowaną debatę zaprasza Husaria Maryi dzisiaj (w niedzielę 21 stycznia) o godzinie 18.00 w Gimnazjum Salezjańskim.
3. Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w terminie od 19 lutego do 21 marca br. Katechezy będą się odbywały w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
4. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania informuje o kolejnym kursie przygotowującym osoby dorosłe do przyjęcia tego sakramentu, który rozpocznie się 11 lutego przy ul. Katedralnej 4. Można zapisać się wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Triduum przygotowujące do Uroczystości św. Jana Bosko,  Ojca i Nauczyciela Młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, Zgromadzenia Sióstr Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
6. W przyszłą niedzielę poprzedzającą Święto Ofiarowania Pańskiego odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby zakonów sióstr klauzurowych.
7. Salezjanie oraz chór „Canta Nobiscum” zapraszają na doroczny Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 28 stycznia. Wystąpią: Joanna Hanzel – Sopran, Marek Pisarski – Tenor, Akompaniament: Krystyna Wiśniewska i Maksymilian Kijkowski, Chór „Harmonia Sygnał” i „Canta Nobiscum” pod dyrekcją Marka Pisarskiego oraz Chór „Skoranta” z Chojnowa pod dyrekcją Piotra Koziała. Początek koncertu o godz. 17.45.
8. W miniony piątek 19 stycznia imieniny obchodził ks. Mariusz Pupka. Solenizant odprawi Mszę św. imieninową w niedzielę 4 lutego o godz. 11.00.
9. W zakrystii można nabyć  tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz dla młodzieży szkolnej nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
10. Trwa kolędowa wizyta duszpasterska. W najbliższym tygodniu duszpasterze odwiedzą  mieszkańców ulic: Cinciały, Daszyńskiego , Nowowiejskiej, Pasterskiej, Westerplatte i Wyszyńskiego. Mieszkańców ulic, na których była już kolęda, a którzy zostali pominięci lub nie mogli w wyznaczonym terminie przyjąć kolędy, zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii i umówienia się z kapłanem na pobłogosławienie domu i rodziny w dogodniejszym terminie.
11. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłaty na konto parafialne na cel ogrzewania kościoła. Aktualnie ogrzewanych jest 16 pierwszych ławek (8 po lewej i 8 po prawej stronie) oraz podesty pod przenośnymi ławkami dla dzieci. Do przyszłej niedzieli planowane jest założenie grzejników pod kolejnymi 16 ławkami. 
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z grona parafian: Helena Kałwak, Eugenia Tońska, Irena Iwanejko, Lesław Kania i Urszula Oliwka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…