sobota, 13 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 2 Niedziela zwykła, 14.01.2018


1.   Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cel instalacji ogrzewania w kościele, a także za wpłaty na ten cel na konto parafialne. Mamy już zamontowane urządzenia grzewcze pod 16 ławkami (8 z lewej i 8 z prawej). Jeszcze w tym miesiącu planujemy kolejne 16 ławek wyposażyć w grzejniki.
2.  Małżonków pragnących umacniać swoją wiarę oraz więź małżeńską i rodzinną zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00 na spotkanie do kawiarenki w starej plebanii. Spotkania o tematyce związanej z życiem w małżeństwie i rodzinie odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca i są prowadzone przez  Diakonię Małżeństw ze wspólnoty Michael.
3. W środę 17 stycznia obchodzimy w Kościele Katolickim w Polsce XX Dzień Judaizmu.
4.     Od  18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
5.   „Kim jestem – czy znasz odpowiedź na to pytanie?” na tak zatytułowaną debatę zaprasza Husaria Maryi w przyszłą niedzielę 21 stycznia o godzinie 18.00 w Gimnazjum Salezjańskim.
6.    Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w terminie od 19 lutego do 21 marca br. Katechezy będą się odbywały w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
7.    Wszystkich zainteresowanych wyjazdem na pielgrzymkę do Mariazell i Wiednia, zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę 17.01.br., na nowennę o godz. 18.00, a po nowennie na spotkanie w budynku Gimnazjum Salezjańskiego.
8.   Duszpasterze naszej parafii proponują skorzystanie  z bezpłatnych  porad prawnych, w każdy poniedziałek pomiędzy godzinami 16.30 a 18.00 w pomieszczeniach kancelarii parafialnej. Osoby zainteresowane – przed skorzystaniem z porady powinny koniecznie, w tygodniu poprzedzającym lub wcześniej, zapisać się w kancelarii parafialnej na listę chętnych.
9.  Na stolikach w kościele wyłożone są Kalendarze Jubileuszowe, ponieważ trochę egzemplarzy zostało, zachęcamy do zabrania kalendarza, składając jakąkolwiek ofiarę. Szkoda, aby takie wartościowe kalendarze pozostały. Zachęcamy do ich nabycia.
10.   W zakrystii można nabyć  tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela.
11.   Zapraszamy do wysłuchania recitalu kolęd w wykonaniu naszego pana organisty i dyrygenta Marka Pisarskiego w pierwszym programie polskiego radia w nocy z niedzieli na poniedziałek po godz. 2.00.
12.  W kinach coraz częściej pojawiają się filmy religijne. Zachęcamy do obejrzenia pięknego i wartościowego filmu pt. „Ignacy Loyola”. We Wrocławiu film można obejrzeć w kinach: w Dolnośląskim Centrum Filmowym przy ul. Piłsudzkiego oraz w Oh Kino przy Placu Powstańców Śląskich.
13. Trwa kolędowa wizyta duszpasterska. W najbliższym tygodniu duszpasterze odwiedzą  mieszkańców ulic: Daszyńskiego numery nieparzyste , Jaracza nieparzyste, Nowowiejskiej numery nieparzyste, Oleśnickiej, Prusa, Stein, Wyszyńskiego numery nieparzyste i Walecznych.
14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z grona parafian: śp. Lena Muklewicz,  Bogdan Kadłubowski, Józef Porzucek, Irena Bogacz, Kazimiera Jańska, Tadeusz Białas i Władysława Potoczek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…