niedziela, 7 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Niedziela Chrztu Pańskiego,07.01.2018


1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. W Polsce tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego.
2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00.
3.  We wtorek 9 stycznia miesięczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwami nowenny przez wstawiennictwo Patronki Europy.
4.   W najbliższy wtorek wspólnota Michael zaprasza na spotkanie: Uwielbienie metoda na uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się Mszą święta w kościele o godzinie 18.00. Będziemy gościć o. Tomasza Nowaka, dominikanina z Łodzi. 
5. Na kolejne spotkanie z ks. prof. Mariuszem Rosikiem na temat „Kościół, a Synagoga – trudne rozstanie” zapraszamy w czwartek 11 stycznia o godz. 19.00 do auli Gimnazjum Salezjańskiego.
6.     Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w sobotę 13 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00
7.  W zakrystii można nabyć Jubileuszowy Kalendarz Parafialny z archiwalnymi zdjęciami, a także prasę katolicką, tygodniki Gość Niedzielny, Niedziela, miesięcznik Don Bosco, a także miesięcznik dla dzieci Tęcza.
8. W zakrystii są jeszcze bilety na piękny kolędowy Koncert Ewangelizacyjny „Wrocławskie Betlejem”, który odbędzie się w Hali Stulecia w piątek 12 stycznia o godz. 19.00. Bilety są w cenie 60 zł i 80 zł.
9.  Laureaci III Dziecięcego Parafialnego Konkursu Kolęd i Pastorałek zaprezentują swoje utwory w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dzieci.
10. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na pokrycie pierwszego etapu inwestycji montażu urządzeń grzewczych pod ławkami. Zostały już zamontowane grzejniki do pierwszych 16 ławek (8 po lewej i 8 po prawej stronie). Koszt pierwszego etapu wraz z doprowadzeniem instalacji wynosi ok. 57 tys. zł. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel na tacę, jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne. W miarę środków będziemy wyposażać kolejne ławki w grzejniki. Orientacyjny koszt zainstalowania ogrzewania w jednej ławce wynosi 2.500,00 zł. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę podczas Mszy św. wieczornej i nabożeństwa ku czci NMP Wspomożenia Wiernych.
11. Duszpasterze naszej parafii proponują skorzystanie  z bezpłatnych  porad prawnych, w każdy poniedziałek pomiędzy godzinami 16.30 a 18.00 w pomieszczeniach kancelarii parafialnej. Osoby zainteresowane – przed skorzystaniem z porady powinny koniecznie w tygodniu poprzedzającym lub wcześniej zapisać się w kancelarii parafialnej na listę chętnych.
12. W najbliższym tygodniu duszpasterze odwiedzą z wizyta kolędową mieszkańców ulic: Barlickiego, Damrota, Daszyńskiego, Jaracza, Kluczborskiej, Lompy, Miarki, Nowowiejska numery parzyste, Orzeszkowej, Walecznych 34 i 36 i Wyszyńskiego.
13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z grona parafian: śp. Helena Maciejczyk, Barbara Duś, Albin Wojciechowski i Janina Sokołowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…