sobota, 30 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Niedziela Świętej Rodziny, 31.12.20171.   Gościmy dziś  w naszej parafii znany męski kwartet wokalny AKORD z Ukrainy z Tarnopola. Dziękujemy za koncert przed Mszą św. i pieśni podczas Mszy św. Przy wyjściu z kościoła można nabyć płytki z nagraniami kolęd i innych pieśni w ich wykonaniu
2.    Na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z okazji zakończenia roku zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00
3.  W Nowy Rok 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Msze św. według rozkładu niedzielnego.
4.   W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci do miesięcznej spowiedzi św. od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30. Spowiedź św. dla młodzieży i dorosłych podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 lub 18.00.
5.     W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i mirry, które będą rozprowadzać Salezjanie Współpracownicy. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie dzieł prowadzonych przez misjonarzy salezjańskich.
6.     W Archidiecezji Wrocławskiej każdego dnia w roku w jakimś kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Naszej parafii dyżur wieczystej adoracji przypada 6 stycznia. Serdecznie zapraszamy do nawiedzenia w tym dniu Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie wystawionym do adoracji od 13.30 do 17.00.
7.     Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy w dniu 6 stycznia na godz. 15.00.
8.     W przyszłą niedzielę 7 stycznia zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.30. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca również odbędzie się popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
9.     Są jeszcze miejsca na zimowe półkolonie dla dzieci, organizowane przez Oratorium Salezjańskie w pierwszym tygodniu ferii. Zapisy u ks. Mariusza. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie organizacji tych półkolonii.
10.   Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w III Parafialnym Konkursie Kolęd
i Pastorałek, który odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmuje siostra Longina do 3 stycznia.
11. Trwa kolędowa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu kapłani odwiedzą mieszkańców ulic: Barlickiego, Baryckiej, Damrota, Jaracza, Jedności Narodowej, Kluczborskiej, Ledóchowskiego, Wyszyńskiego numery parzyste i Żeromskiego. Szczegółowy rozkład kolędy wywieszony jest w Gabotach, a także umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
12.  W zakrystii można nabyć stojący Parafialny Kalendarz Jubileuszowy, który zawiera wiele cennych archiwalnych zdjęć z minionego 70- letniego  okresu pracy salezjanów w parafii św. Michała. Kalendarz ukazuje też ważne daty i wydarzenia z życia naszej wspólnoty parafialnej. Koszt 7 zł. 
13.  Ukazał się nowy styczniowy numer miesięcznika Nowe Życie, poświęcony osobie Ducha Świętego, wspólnotom charyzmatycznym, sakramentowi bierzmowania.  Znajdziemy w nim także artykuł  na temat dokumentów wymaganych do zawarcia sakramentu małżeństwa.
14.  Zapraszamy na Koncert Ewangelizacyjny „Wrocławskie Betlejem”, który odbędzie się w Hali Stulecia w piątek 12 stycznia o godz. 19.00. Bilety w cenie 60 zł i 80 zł. są do nabycia w zakrystii.
15.  Rozpoczęliśmy prace związane z inwestycją ogrzewania ławek w kościele. Zostały już zainstalowane urządzenia grzewcze w pierwszych 8 ławkach po obu stronach w przedniej części kościoła. Trwają jeszcze prace doprowadzenia instalacji elektrycznej, ale  ogrzewanie działa już w pierwszych 8 ławkach po lewej stronie. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na cel ogrzewania. W miarę środków planujemy zainstalować grzejniki także pod kolejnymi  ławkami.
16. Wszystkim Parafianom Duszpasterze Salezjanie składają najserdeczniejsze życzenia błogosławionego, obfitego w łaski od Boga Nowego Roku 2018.
17.   W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
 śp. Alozja Piątek, Barbara Dębicka, Anna Czwartek i Barbara Duś. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…