sobota, 23 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, IV Niedziela Adwentu, 24.12.20171.     Dzisiaj 24 grudnia (w  niedzielę)  z racji wigilii nie będzie Mszy św. wieczornych o godz. 17.00 i 19.15. Po zapadnięciu zmroku będziemy cieszyć się Bożym Narodzeniem, dzieląc się poświęconym opłatkiem w gronie rodziny i bliskich. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy śpiewem kolędy, odczytaniem fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, modlitwą rodzinną i serdecznymi słowami życzeń podczas łamania się poświęconym opłatkiem. Niech Chrystus obdarzy rodziny Miłością i Pokojem.
2.     Na uroczystą Pasterkę zapraszamy dzisiaj o godz. 24.00.
3.     Jutro 25 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia, a także w drugi dzień świąt 26 grudnia Msze św. będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.
4.   Przy wyjściu z kościoła można zakupić świece Caritasu na stół wigilijny, kalendarze archidiecezji wrocławskiej i misyjne.
5. Salezjanie Współpracownicy rozprowadzają również  stojący Kalendarz Jubileuszowy, który zawiera wiele archiwalnych zdjęć z minionego 70- letniego  okresu pracy salezjanów w parafii św. Michała. Kalendarz ukazuje też ważne daty i wydarzenia z życia naszej wspólnoty parafialnej. Koszt 7 zł. 
6.     W zakrystii można zaopatrzyć się w świąteczną prasę katolicką. W  obszerniejszym niż zwykle tygodniku Gość Niedzielny znajduje się wkładka z modlitwami na rozpoczęcie Wieczerzy Wigilijnej. Ukazał się również styczniowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
7. W zakrystii można nabyć bilety na Koncert Ewangelizacyjny „Wrocławskie Betlejem”, który odbędzie się w Hali Stulecia w piątek 12 stycznia o godz. 19.00. Bilety są w cenie 60 zł i 80 zł.
8.     W sobotę 30 grudnia, w przedostatni dzień roku kalendarzowego, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy polecali Bogu parafian, którzy odeszli do wieczności w roku 2017. Zapraszamy rodziny, które w minionym roku utraciły swoich bliskich.
9.      Za tydzień w niedzielę 31 grudnia będziemy gościć w naszej parafii znany męski kwartet wokalny AKORD z Ukrainy z Tarnopola. Będziemy mogli  także nabyć płytki z nagraniami kolęd i innych pieśni w ich wykonaniu.
10.  Od środy 27 grudnia rozpoczynamy w parafii duszpasterską wizytę kolędową. Celem wizyty jest przede wszystkim wspólna modlitwa rodziny z kapłanem, pobłogosławienie domu i rozmowa duszpasterska. Prosimy o obecność możliwie wszystkich członków rodziny. Na stole nakrytym białym obrusem umieszczamy krzyż, świece, naczynie z wodą święconą oraz księgę Pisma św. O terminie wizyty powiadomią ministranci dwa dni wcześniej. W najbliższym tygodniu duszpasterze odwiedzą mieszkańców ulic: Bacha, Baryckiej, Damrota numery nieparzyste, Jedności Narodowej,  Pestalozziego, Reja i Żeromskiego. Szczegółowy rozkład wywieszony jest w gablotach i na parafialnej stronie internetowej.
11.            Serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi i pani Annie, panom kościelnym  oraz wszystkim, którzy pomagali przy ubieraniu choinek i świątecznym dekorowaniu kościoła.
12.            Wszystkim Parafianom Duszpasterze Salezjanie składają najserdeczniejsze życzenia pięknego i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz obfitych łask od narodzonego Zbawiciela, Miłości i Bożego Pokoju w sercach.
13.            W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
 śp. Dorota Malewska, Klotylda Stanula i Andrzej Orechwo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…