niedziela, 17 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, III Niedziela Adwentu, 17.12.2017
1.     Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy rekolekcjonistę ks. dyrektora Andrzeja Godynia, proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu, byłego redaktora naczelnego miesięcznika Don Bosco. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek:
·        dla ogółu wiernych podczas Mszy św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00
·        dla dzieci i młodzieży szkolnej podczas rorat o godz. 17.00
·        dla młodzieży akademickiej i pracującej podczas Mszy św. o 19.30
W czasie Mszy św. będzie możliwość przystąpienia do sakr. pokuty.
W poniedziałek i wtorek zbierzemy tacę jako podziękowanie dla rekolekcjonisty za posługę słowa.
2.     W przyszłą niedzielę 24 grudnia z racji wigilii nie będzie Mszy św. wieczornych o godz. 17.00 i 19.15. W tym dniu po zapadnięciu zmroku będziemy cieszyć się Bożym Narodzeniem, dzieląc się poświęconym opłatkiem w gronie rodziny i bliskich. O godz. 24.00 zapraszamy do naszego kościoła na uroczystą Pasterkę.
3.     W przeddzień wigilii, w sobotę 23 grudnia, kapłani będą dyżurowali w konfesjonałach przed południem od godz. 6.30 do 12.00 oraz wieczorem od godz. 17.00 do 19.00. W  niedzielę 24 grudnia możliwość spowiedzi św. tylko przed południem podczas Mszy św.
4.     W przyszłą niedzielę obchodzi imieniny ks. Adam Drozd. Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 9.30. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji.
5.     W sobotę 16 grudnia w Salezjańskim Domu Młodzieżowym odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych i ubogich. Wzięło w nim udział  130 osób. Serdecznie dziękujemy Salezjanom Współpracownikom i Zespołowi Parafialnego Caritas za zorganizowanie Wigilii i przygotowanie paczek. Radzie Osiedla Ołbin dziękujemy za pomoc finansową. Dziękujemy kierownictwu sklepu Indykpol. Młodzieży dziękujemy za oprawę muzyczną i za pomoc w przygotowaniu sali. Bóg zapłać parafianom za ofiary pieniężne,  dary w postaci paczek, produktów żywnościowych i upieczonego ciasta. Niech Bóg wynagrodzi każdy dar serca swoim obfitym błogosławieństwem.
6.     Przy wyjściu z kościoła można zakupić świece Caritasu na stół wigilijny. Ich zakup jest jednocześnie ofiarą na rzecz ubogich.
7.     Dzieci szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w III Parafialnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 10.00 w Salezjańskim Domu Młodzieżowym. Zgłoszenia przyjmuje siostra Longina do 3 stycznia.
8.     W zakrystii można nabyć bilety na Koncert Ewangelizacyjny „Wrocławskie Betlejem”, który odbędzie się w Hali Stulecia w piątek 12 stycznia o godz. 19.00. Bilety są w cenie 60 zł i 80 zł.
9.      Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę na pomoc  dla naszych braci i sióstr mieszkających za wschodnią granicą Polski. Na ten cel zebraliśmy 3080 zł. Bóg zapłać również za ofiary składane na cel instalacji ogrzewania pod ławkami w naszym kościele. Bóg zapłać panu Zbigniewowi i pani Annie za przygotowanie szopki Bożonarodzeniowej oraz osobom, które pomagały w ubieraniu choinek.
10.   W sobotę 30 grudnia, w przedostatni dzień roku kalendarzowego, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy polecali Bogu parafian, którzy odeszli do wieczności w roku 2017. W zakrystii są do odebrania zaproszenia dla rodzin osób zmarłych. Prosimy bliskich lub sąsiadów o pomoc w dostarczeniu tychże zaproszeń.
11.   W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
 śp. Jadwiga Roman, Mirosława Urbaniak-Jałoszyńska, Eleonora Cieśla i Edward Korecki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…