sobota, 9 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, II Niedziela Adwentu, 10.12.20171.     Msze św. roratnie odprawiane są dla ogółu wiernych w dni powszednie o godz. 6.30, a dla młodzieży i dzieci z rodzicami od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Ze względu na roraty w okresie Adwentu w dni powszednie nie odprawia się Mszy św. o godz. 7.00.
2. Na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie połączone z nowenną ku czci NMP Wspomożenia Wiernych zapraszamy w środę 13 grudnia o godz. 18.00.
3. W przyszłą niedzielę 17 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dyrektor Andrzej Godyń, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu.
4.  Małżonków pragnących umacniać swoją wiarę oraz więź małżeńską i rodzinną zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00 na spotkanie do kawiarenki w starej plebanii. Spotkania o tematyce związanej z życiem w małżeństwie i rodzinie odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca i są prowadzone przez  Diakonię Małżeństw ze wspólnoty Michael.
5.     Osoby starsze, emerytów i rencistów zapraszamy na spotkanie  w ramach Projektu „Bezpieczny Senior”,  organizowane przez Fundację Przyszłość Pokoleń we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia.  Celem spotkania jest budowanie świadomości prawnej wśród osób starszych (emerytów, rencistów), szczególnie narażonych na oszustwo, wykorzystanie ze strony osób trzecich. Spotkanie będzie prowadzone przez dwie osoby: radcę prawnego lub adwokata z dużym doświadczeniem w zakresie prawa cywilnego i karnego oraz osobę stale współpracującą z Fundacją w zakresie bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie jest całkowicie bezpłatne. Odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia o godz. 16.00 w salce w Gimnazjum Salezjańskim.
6.  Na kolejny wykład ks. prof. Mariusza Rosika związany z tematem: „Kościół, a Synagoga – trudne rozstanie” zapraszamy w czwartek 14 grudnia o godz. 19.00 do auli w Gimnazjum Salezjańskim.
7.     Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadzają za dobrowolną ofiarą przy wyjściu z kościoła Salezjanie Współpracownicy.  W ciągu tygodnia można zaopatrzyć się w opłatki w zakrystii lub w kancelarii.
8.      Przy wyjściu z kościoła można zakupić świece Caritasu na stół wigilijny w cenie 6 zł za małe i 14 zł za duże świece. Ich zakup jest jednocześnie ofiarą na rzecz ubogich.
9.    Salezjanie Współpracownicy i Caritas parafialny przy wsparciu Rady Osiedla Ołbin organizują Wigilię dla osób ubogich i samotnych. W tym roku spotkanie wigilijne odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godz. 12.00. Zaproszenia na wigilię  można otrzymać w kancelarii parafialnej. Serdecznie dziękujemy  za  przynoszone  produkty  i paczki żywnościowe dla ubogich. Można je składać  do koszów przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Prosimy parafian o upieczenie ciasta na wigilię dla ubogich i przyniesienie go w sobotę od godz. 9.00 do Gimnazjum Salezjańskiego. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca dla osób potrzebujących.
10. W sobotę 16 grudnia będziemy ubierać choinki w kościele. Serdecznie prosimy parafian – dorosłych i młodzież – o pomoc od godz. 9.00.
11. Nasza  schola dziecięca Boża Ferajna wystąpi na koncercie kolęd w rynku na scenie od strony fontanny. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 11 grudnia o godz. 17.00.
12. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cel instalacji ogrzewania w kościele. Bóg zapłać również za wpłaty na ten cel na konto parafialne  ( Konto Parafialne: Parafia pw. św. Michała Archanioła, ul. Bolesława Prusa 78, 50-318 Wrocław nr 51 1910 1064 0002 1089 4121 0001 z dopiskiem na ogrzewanie w kościele).
13. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest dodatek poświęcony działalności Rady Pomocy Żydom „Żegota”, organizacji powstałej przy konspiracyjnym przedstawicielstwie Rządu Rzeczypospolitej Polski, która była jedyną w okupowanej przez  Niemców Europie instytucją państwową  ratującą ludność żydowską.
14. Tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu obchodzony jest w Polsce dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która prowadzona jest dziś w kościołach w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
15.  W piątek 8 grudnia odszedł do wieczności pan Jarosław Szymański, mąż naszej pani katechetki Grażyny. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 12 grudnia o godz. 10.00 w kaplicy na cmentarzu w Kiełczowie.
16.  W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
 śp. Jan Szymański, Juliusz Wolański i Jarosław Szymański. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…