sobota, 30 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 26 Niedziela Zwykła, 01.10.2017 
1.    Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, który będzie wystawiony do adoracji od godz. 13.30 do 17.00.
2.    Na październikowe nabożeństwa różańcowe zapraszamy dorosłych i młodzież w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie o 17.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
3.    W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie:
·        W poniedziałek 2 października Świętych Aniołów Stróżów
·        W środę 4 października św. Franciszka z Asyżu
·        W czwartek 5 października św. Faustyny Kowalskiej
·        W sobotę 7 października NMP Różańcowej

4.    W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy ministrantów, lektorów, kandydatów oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w Salezjańskim Domu Młodzieżowym.
5.    W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o 16.30. Spowiedź św. dla młodzieży od godz. 19.00 i Msza św. o 19.15.
6.    W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
7.    Spotkanie katechetów w piątek o godz. 15.00.
8.     Sobota 7 października jest w Polsce dniem ogólnonarodowej wielkiej modlitwy różańcowej. Inicjatywa świeckich katolików „Różaniec do granic” ma pełną aprobatę episkopatu Polski. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Wiele osób uda się w tym dniu do wybranych miejsc na granicach Polski, aby cały nasz kraj opleciony został modlitwą. Więcej informacji o tym wydarzeniu, jak również o możliwości zarejestrowania swojego udziału, znajdziemy na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl .Wydarzenie to będzie transmitowane przez katolicką rozgłośnię Radio Maryja. Osoby, które nie mogą wyjechać  na modlitwę na granicę Polski są zaproszone do odmówienia różańca św. w swoich domach możliwie razem ze swoją rodziną lub w kościołach parafialnych. W naszym kościele zapraszamy w tym dniu o godz. 8.00 na Mszę św. i nabożeństwo, a także po południu o godz. 14.00 na wspólną modlitwę różańcową przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, jak również na wieczorne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
9. Nasza Parafia włącza się w inicjatywę Nieustającego Różańca Świętego we Wrocławiu. Poszczególne parafie zobowiązują się do nieustającej modlitwy przez jedną dobę w miesiącu. Naszej parafii przypada  29 dzień każdego miesiąca – dzień związany z patronem naszej parafii św. Michałem. Potrzebujemy co najmniej 48 osób, które byłyby gotowe zobowiązać się do poświęcenia  jeden raz w miesiącu ½ godz. na modlitwę w wyznaczonym czasie w dniu 29 miesiąca. Zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.
10. Studentów rozpoczynających nowy rok akademicki zapraszamy do naszego kościoła w poniedziałek i wtorek o godz. 19.30 na Msze św. z okazji rekolekcji „Na dobry początek”. Kazania wygłosi ks. Tomasz Bednarczuk, salezjanin.  
11. Inicjatywa Patriotyczna i Duszpasterstwo Akademickie Horeb zapraszają na spotkanie z panem red. Stanisławem Michalkiewiczem na temat „Bitwa o Trójmorze”. Spotkanie odbędzie się w auli Gimnazjum Salezjańskiego w sobotę 7 października o godz. 17.00.
12. Można jeszcze zapisać się na październikową pielgrzymkę do Medjugorje. Informacje są umieszczone w gablotach.
13.  W nowopowstałym Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej rozpoczęło naukę 475 uczniów. Ogromną potrzebą dla dobra dzieci i młodzieży jest zmodernizowanie sportowego terenu wokół szkoły. Możemy pomóc w tej sprawie głosując na projekt 446 w ramach konkursu związanego z Wrocławskim Budżetem Obywatelskim. Jeszcze tylko dziś można oddać głos. Z obiektów tych będą mogli korzystać nie tylko uczniowie ale będzie  dostępny dla wszystkich dzieci i młodzieży. Wizualizację projektu można zobaczyć na plakatach w gablotach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.salez-wroc.pl. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
14.   W dniu dzisiejszym mamy ponowną możliwość zakupienia biletów na spektakl multimedialny SYNAGOGA 22 o św. Edycie Stein, w reżyserii Roberto Skolmowskiego i z muzyką Adama Barona. Podczas przedstawień w dniach 10,11 i 12 listopada, które odbędą się w naszym kościele, wystąpi  muzyk jazzowy, Piotr Baron. Bilety w cenie 30 i 40 zł sprzedawane będą w przedsionku kościoła po mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. W roli Edyty Stein wystąpi Magdalena Skiba,  aktorka Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Edyty Stein we współpracy z Fundacją SILOAM. Serdecznie zapraszamy.
15. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Jest nowy numer miesięcznika Nowe Życie. Do Małego Gościa Niedzielnego dołączony jest audiobook zawierający drugą część powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Są również do nabycia kalendarze Archidiecezji Wrocławskiej na rok 2018 oraz kalendarze misyjne, których zakup jest równoczesnym wsparciem dla misjonarzy.
16. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są  do puszek ofiary na rzecz funkcjonującego przy naszym kościele oratorium dla dzieci i młodzieży.
17. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na spłatę wykonanych prac remontowych elewacji kościoła nad wejściem od strony północnej. Dziękujemy wszystkim troszczącym się o stan budynku naszego kościoła.
18.  W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Jadwiga Wyder, Franciszka Witkowska, Henryk Wawrzyniec, Jan Maguda i Jan Sowiński. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…