sobota, 7 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 27 Niedziela Zwykła, 08.10.2017
1.    Na październikowe nabożeństwa różańcowe zapraszamy dorosłych i młodzież w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie o 17.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W miesiącu październiku środowe nowenny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych będą połączone z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
2.     Na cykl spotkań o tematyce związanej z życiem w małżeństwie i rodzinie zaprasza Diakonia Małżeństw ze wspólnoty Michael. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj ( w niedzielę) o godz. 18.30 (po nabożeństwie różańcowym) w kawiarence parafialnej w starej plebanii. Następne spotkania będą się odbywały w drugie niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie młodych małżonków pragnących umocnić swoją więź małżeńską i rodzinną.
3. W poniedziałek 9 października przypada miesięczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nowennę przez wstawiennictwo św. Edyty Stein.
4. W czwartek 12 października przypada 126 rocznica urodzin św. Edyty Stein. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której udamy się ze świecami do Krzyża Pokoju św. Edyty, gdzie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Małe świece procesyjne wraz z osłonkami będą przed nabożeństwem rozprowadzali Salezjanie Współpracownicy. Zachęcamy do używania ich także w czasie procesji fatimskich.
5.     Na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła zapraszamy w piątek 13 października o godz. 17.30. Ze względu na procesję Msza św. o godz. 18.00 może rozpocząć się z kilkuminutowym opóźnieniem.
6.     Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 15 października po Mszy św. o godz. 11.00
7.     Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Michael zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na spotkanie z panem Michałem Nikodemem z Warszawy na temat: „Uwielbienie metoda na uzdrowienie”.
8.     Osoby, które chciałyby włączyć się do Żywego Różańca prosimy o zapisanie się w zakrystii.
9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. ciekawy artykuł: „Gdy Twoje dziecko traci wiarę”. W tygodniku „Niedziela”  warto przeczytać artykuł o Apostole Różańca św. błogosławionym Bartolomeo Longo. Do numeru dołączony jest dodatek z Nowenną Pompejańską.
10.  W zakrystii można nabyć kalendarze Archidiecezji Wrocławskiej na rok 2018 oraz kalendarze misyjne, których zakup jest równoczesnym wsparciem dla misjonarzy.
11.  Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego przy wyjściu z kościoła zbierane są  do puszek ofiary na ufundowanie stypendiów dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dobre serce.
12.  Zachęcamy do włączenia się w akcję „Zatrzymaj aborcję”. W Polskich szpitalach zabija się wiele dzieci nawet w zaawansowanej ciąży z przesłanek eugenicznych. W 2015 r. zabito 1044 dzieci ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Jest szansa, aby zatrzymać ten straszny proceder. Zapraszamy do składania podpisów pod ustawą chroniącą życie dzieci. Karty podpisów znajdują się na stronie internetowej: www.zatrzymajaborcje.pl  Wolontariusze będą zbierać podpisy dziś po niektórych Mszach św. i w kolejne niedziele przy wyjściach z kościoła.
13.  W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Bronisława Mróz, Teresa Mirończuk, Maria Rogozińska, Anna Wolna, Grażyna Szremska, Helena Iwaszczyszyn, Jerzy Potomski, Krzysztof Janczak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…