sobota, 23 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 25 Niedziela Zwykła, 24.09.20171.    W piątek 29 września obchodzimy uroczystość ku czci św. Michała Archanioła, święto patronalne naszego kościoła. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę św. koncelebrowaną o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Biskup Andrzej Siemieniewski. W uroczystość św. Michała Archanioła nie będzie Mszy św. dla młodzieży o godz. 19.15 – młodzież zapraszamy do udziału w głównej Mszy św. odpustowej o godz. 18.00. Ze względu na uroczystość,  pomimo piątku,  naszych parafian i gości nawiedzających nasz kościół nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nawiedzając nasz kościół w święto patronalne będzie można uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu ogólnych warunków: wyrzeczenie się grzechów, spowiedź, komunia św. oraz modlitwa w intencjach, w których modli się  Ojciec św.
2. Do uroczystości odpustowej będziemy się przygotowywać przez Triduum. Zapraszamy we wtorek, środę i czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem.
3. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 18.00
4. Aby jak najwięcej osób mogło się duchowo przygotować do uroczystości odpustowej kapłani będą dyżurowali w konfesjonale dzień przed uroczystością w czwartek od godz. 16.30 do 19.00. Ponadto w czwartek o godz. 19.00 odbędzie nabożeństwo pokutne z liturgią słowa, adoracją Najświętszego Sakramentu i możliwością przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Szczególnie zapraszamy starszą młodzież i osoby dorosłe pracujące, dla których godzina 19.00 będzie bardziej możliwa, aby pojednać się z Bogiem i Kościołem przez Sakrament Pokuty. Skorzystajmy z czasu łaski, jakim Bóg obdarowuje naszą parafię.
5.    Młodzież klas trzecich gimnazjum oraz ze szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy w piątek o godz.18.00 na uroczystą Mszę św. rozpoczynającą przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie w budynku Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego.
6.     Dzieci klas trzecich szkoły podstawowej i ich rodziców zapraszamy w sobotę
30 września o godz. 18.00 na Mszę św. uroczyście  rozpoczynającą przygotowanie do I Komunii św. 

7.   Jutro w poniedziałek 25 września rozpocznie się cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania będą odbywały się
w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w sali Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
8.    W sobotę  30 września Salezjanie Współpracownicy organizują jesienny wyjazd do sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze. W programie Msza św. w sanktuarium o godz. 11.00 oraz część rekreacyjna przy ognisku. Wyjazd w sobotę 30 września o godz. 10.00, powrót ok. godz. 15.00. Koszt 30 zł. Zgłaszać się można w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u ks. Jana Gondro.
9.   Na spotkania biblijne zapraszamy chętnych we wtorki o godz. 19.00 w salce w starej plebanii.
10. „Napisz pięknie Słowo Boże” – na biblijne warsztaty kaligrafii zapraszamy w czwartek 28 września o godz. 19.00 do salki w starej plebanii.
11.  Koło Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków w piątek o godz. 18.00 na Mszę św., po której odbędzie się spotkanie formacyjne w salce w starej plebanii.
12.  W przyszłą niedzielę 1 października zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.30.
13. Zelatorów i Zelatorki Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w środę po Nowennie do salki w starej plebanii.
14. Husaria Maryi zaprasza swoich chorążych oraz mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do męskiej kawalerii Różańca Świętego,  na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w niedzielę 1 października o 11.30 w salce nr 2 w Gimnazjum. Misją członków Husarii jest wzrastanie w relacji z Jezusem za pośrednictwem Jego Matki, Najświętszej Maryi Panny oraz służenie modlitwą braciom i siostrom w potrzebie.
15.  Można zapisać się na autokarową pielgrzymkę do kościoła św. Mikołaja w Gościcach, związaną z inicjatywą „Różaniec do granic”. Wyjazd 7 października o godz. 8.00 z ul. Sudeckiej 90. Powrót ok. godz. 18.00, koszt przejazdu 27 zł. Informacje i zapisy po telefonem: 536 600 129.
16. Siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę św. z okazji święta św. Teresy od Dzieciątka Jezus w przyszłą niedzielę 1 października o godz. 9.00 w kaplicy sióstr przy ul. Karłowicza 1. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup Jacek Kiciński.
17.  W nowopowstałym Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej rozpoczęło naukę 475 uczniów. Ogromną potrzebą dla dobra dzieci i młodzieży jest zmodernizowanie sportowego terenu wokół szkoły. Wielką szansą na to jest Wrocławski Budżet Obywatelski. Dlatego bardzo prosimy o głosowanie na nasz projekt nr 446 dotyczący budowy nowych boisk i trasy do jazdy na rolkach. Z obiektów tych będą mogli korzystać nie tylko uczniowie ale będzie  dostępny dla wszystkich dzieci i młodzieży z Ołbina i nie tylko. Wizualizację projektu można zobaczyć na plakatach w gablotach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.salez-wroc.pl Głosować mogą wszyscy od 16 roku życia internetowo bądź wypełniając odpowiednią kartę. Jednocześnie informujemy, że dzisiaj po Mszach św. przy wyjściach z kościoła będzie możliwe oddanie głosu. Konieczne do tego jest posiadania dowodu osobistego bądź znajomość numeru Pesel. W imieniu dzieci i młodzieży, jako salezjanie wychowawcy, bardzo o to prosimy.
18.  Na prośbę szkoły podstawowej nr 107  podajemy do informacji, że również  Szkoła nr 107 przy ul. Prusa 64 wystartowała z projektem na wymarzony plac zabaw i rekreacji, który służyłby również osobom niepełnosprawnym
i seniorom. Nr projektu 443. Do 2 października można oddać głos internetowo lub w formie papierowej w siedzibie szkoły. Bliższe informacje na plakacie.
19. W przyszłą niedzielę, 1 października,  będziemy mieli ponowną możliwość zakupienia biletów na spektakl multimedialny SYNAGOGA 22 o św. Edycie Stein, w reżyserii Roberto Skolmowskiego i z muzyką Adama Barona. Wiadomo już, że podczas przedstawień w dniach 10,11 i 12 listopada, które odbędą się w naszym kościele, wystąpi gościnnie czołowy polski muzyk jazzowy, Piotr Baron. Bilety w cenach 30 i 40 zł sprzedawane będą w przedsionku kościoła po mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. W roli Edyty Stein występuje Magda Skiba,  aktorka Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Edyty Stein we współpracy z Fundacją SILOAM. Serdecznie zapraszamy.
20.   W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką.
21.  W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Zofia Kasprzyszak, Anna Kopka i Bohdan Fałendysz . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…