sobota, 16 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 24 Niedziela Zwykła, 17.09.20171.     W piątek 8 września oraz w minioną niedzielę podczas wszystkich Mszy św. zawierzaliśmy Kościół w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.   Wiele osób pytało  o obrazy Matki Bożej Fatimskiej z wypisanym tekstem aktu oddania na odwrocie. Zamówiliśmy dodatkową liczbę obrazów – są wyłożone na stoliczku w przedzie kościoła - można zabrać do domów, dziękujemy za dobrowolną ofiarą.
2.     W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
·       W poniedziałek 18 września święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży
·        W czwartek 21 września święto św. Mateusza Apostoła
·        W sobotę wspomnienie św. ojca Pio, kapłana
3.    Młodzież zapraszamy do udziału we Mszy św. w każdy piątek o godz. 19.15
4.  W środę 20 września rozpoczynamy 9. dniową nowennę przed uroczystością św. Michała Archanioła, opiekuna Kościoła świętego i patrona naszej parafii. 
6.  Rozpoczęły się zapisy na przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii św.  Szczegóły dotyczące zapisów dzieci uczęszczających do szkół na terenie naszej parafii są podawane przez katechetów, natomiast dzieci z innych szkół rodzice mogą zapisać bezpośrednio u ks. Jerzego Gonty.  
7.     Młodzież trzecich klas  gimnazjów i ze szkół ponad gimnazjalnych pragnących w tym roku szkolnym przyjąć Sakrament Bierzmowania zapraszamy do zapisania się na przygotowanie. Zapisy u ks. Jerzego Gonty w poniedziałek i środę w godz. 17.00 – 18.00 w salce w Salezjańskim Domu Młodzieżowym.
8.   Młodzież od ukończonego 19 roku życia i dorośli, którzy nie przyjęli jeszcze Sakramentu Bierzmowania mogą zapisać się na kurs w Centralnym Ośrodku Przygotowania przy ul. Katedralnej 4. Kurs rozpocznie się  1 października i potrwa do 10 grudnia. Zapisy przez wypełnienie elektronicznego formularza na stronie internetowej do dnia 24 września. Przygotowanie osób dorosłych do Bierzmowania prowadzą również ojcowie Dominikanie przy pl. Dominikańskim. Rozpoczęcie kursu 17 października. Szczegółowe informacje oraz elektroniczny formularz są dostępne na stronach internetowych Archidiecezji Wrocławskiej, Katedry św. Jana Chrzciciela oraz oo. Dominikanów.
9.     Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w naszej parafii w dniach 25.09. – 25.10.br. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w sali Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
10.  W sobotę  30 września Salezjanie Współpracownicy organizują jesienny wyjazd do sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych do Twardogóry. W programie Msza św. w sanktuarium o godz. 11.00 oraz część rekreacyjna przy ognisku. Wyjazd w sobotę 30 września o godz. 10.00, powrót ok. godz. 15.00. Koszt 30 zł. Zgłaszać się można w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u ks. Jana Gondro.
11. Wszystkich, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Drezna zapraszamy na spotkanie w środę 20 września po nowennie do budynku gimnazjum.
12. Zachęcamy nowe osoby, zarówno panie jak i panów, do zasilenia Chóru Canta Nobiscum. Proponujemy atrakcyjny i ciekawy repertuar, profesjonalne prowadzenie zajęć, wspólne występy i koncerty, a wszystko to w bardzo przyjemnej, radosnej atmosferze! Znajomość czytania nut nie jest wymagana, raczej dobry słuch a przede wszystkim chęć śpiewania! Próby chóru we wtorki o godz. 19.00 w budynku Gimnazjum i Liceum salezjańskiego. Serdecznie zapraszam! Marek Pisarski – dyrygent.
13. W nowopowstałym naszym Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSO we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej  rozpoczęło naukę blisko 470 uczniów. Jednym z podstawowych i ważnych jego zadań jest modernizacja sportowego terenu wokół szkoły. Wielką szansą na to jest Wrocławski Budżet Obywatelski. Dlatego zachęcamy i prosimy o głosowanie na projekt nr 446. Bliższe informacje o projekcie nr 446 znajdują się na stronie www.salez-wroc.pl Możemy głosować od 16 roku życia internetowo bądź wypełniając kartę.  Trasa do jazdy na rolkach, boiska do piłki nożnej, koszykowej i siatkowej to tylko niektóre z planów projektu nr 446. Oczywiście  teren sportowy będzie dostępny nie tylko dla uczniów szkół salezjańskich, ale dla wszystkich dzieci,  młodzieży i mieszkańców Ołbina i nie tylko. Jednocześnie informujemy, że dzisiaj jak i za tydzień po Mszach przy wyjściach z kościoła będzie możliwe oddanie głosu. Konieczne do tego jest posiadanie dowodu osobistego bądź znajomość numeru Pesel. Wesprzyjmy tę cenną inicjatywę dla dobra dzieci i młodzieży, zachęćmy innych i zbudujmy razem dla tego i przyszłego pokolenia kompleks sportowy na Świętokrzyskiej.
14. W niedzielę, 1 października,  będziemy mieli ponowną możliwość zakupienia biletów na spektakl multimedialny SYNAGOGA 22 o św. Edycie Stein, w reżyserii Roberto Skolmowskiego i z muzyką Adama Barona. Wiadomo już, że podczas przedstawień w dniach 10,11 i 12 listopada, które odbędą się w naszym kościele, wystąpi gościnnie czołowy polski muzyk jazzowy, Piotr Baron. Bilety w cenach 30 i 40 zł sprzedawane będą w przedsionku kościoła po mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. W roli Edyty Stein występuje Magda Skiba,  aktorka Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Organizatorem tego wydarzenia jest Towarzystwo Edyty Stein przy współpracy z Fundacją Siloam. Serdecznie zapraszamy.
15.  W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką.
16.  W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Alicja Borkowska, Jerzy Staszewski, Jadwiga Ożga, Kazimierz Terlecki,  Ilona Maria Romanowska-Kaczan i Teresa Mączyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…