poniedziałek, 7 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 18 Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie, 06.08.2017


1.     Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00.
2.     Trwa Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Zapraszamy do towarzyszenia pielgrzymom duchowo. Wspólna modlitwa różańcowa dzisiaj o godz. 18.00, a w następne dni do 10 sierpnia o godz. 17.30. W zakrystii można zaopatrzyć się w modlitewniki duchowej pielgrzymki.
3.     W środę 9 sierpnia obchodzimy Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein, Patronki Europy. W tym dniu przypada 75 rocznica męczeńskiej śmierci św. Edyty w Auschwitz. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Koncelebrze będzie przewodniczył ks. kanonik honorowy Kapituły Świętokrzyskiej ks. Hermann Peters z Dortmundu. Homilię wygłosi ks. profesor dr hab. Jerzy Machnacz. Po Mszy św. i nabożeństwie Towarzystwo Edyty Stein zaprasza do Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38 na spotkanie ze świętą Patronką Europy. Teksty świętej będzie czytała  Ewa Kazula. Organizatorzy proszą o rezerwację miejsc drogą majlową biuro@edytastein.org.pl lub telefonicznie 573377070. 
4.     W tym tygodniu w Liturgii przypada również: w poniedziałek wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, we wtorek św. Dominika, kapłana, w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
5.     W przyszłą niedzielę 13 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów trwającego remontu elewacji kościoła nad wejściem od strony północnej. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel na tacę, jak również wpłacane na konto parafialne. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas Mszy św. i nabożeństw w środy o godz. 18.00.
6.     W okresie wakacji kancelaria parafialna  czynna jest we wtorki i piątki w godzinach 10.00 – 12.00 oraz po południu 15.30 – 17.30. W sprawach pilnych dotyczących np. posługi kapłana dla chorych lub związanych z pogrzebem można przyjść w każdym czasie.
7.     W zakrystii są do nabycia tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz inne czasopisma katolickie.
8.     W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Leszek Burdka, Franciszka Dworak, Józef Reszka i Michał Papiernik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…