sobota, 12 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 19 Niedziela Zwykła, 13.08.2017


1.     Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tace na cel pokrycia kosztów remontu elewacji kościoła. Dziękujemy również osobom, które przekazują ofiary na ten cel dokonując wpłat na konto parafialne. Mamy trudności z uzbieraniem kwoty na kolejne raty, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do parafian, którzy prowadzą firmy i mają możliwość wsparcia finansowego prowadzonych prac konserwatorskich. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę podczas Mszy św. i nabożeństwa ku czci NMP Wspomożenia Wiernych.
2.     Dzisiaj 13 dnia miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła.
3.      Jutro wspominamy w liturgii św. Maksymilian Kolbe.
4.     We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i wianków, które będą również rozprowadzać Salezjanie Współpracownicy.
5.     W czwartek wspomnienie liturgiczne św. Jacka
6.     W sobotę 19 sierpnia imieniny obchodzi ks. Bolesław Kaźmierczak – proboszcz naszej parafii. Solenizant odprawi Mszę św. w tym dniu o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji.
7.     Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Drezna 26 sierpnia zapraszamy na spotkanie w środę 23 sierpnia po wieczornej nowennie do budynku Gimnazjum Salezjańskiego.
8.     Pragnąc pomóc dzieciom z uboższych rodzin, nasza parafia włącza się w akcję Caritas: „Wyprawka dla żaczka”. Pragniemy ofiarować dzieciom z uboższych rodzin tornistry z przyborami szkolnymi. Zapraszamy parafian do zakupienia i przyniesienia w najbliższą niedzielę przyborów szkolnych przydatnych dzieciom np. zeszyty, bloki, kredki, ołówki, pędzle, długopisy, pióra, piórniki, linijki, cyrkle, korektory, gumki itp. Panie z Caritasu przygotują kosze, do których w przyszłą niedzielę będzie można składać dary dla dzieci.
9.     W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cel Hospicjum dla dzieci Dolnego Śląska, które prowadzi opiekę domową nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. W chwili obecnej korzysta z tej pomocy 82 dzieci.
10. Ks. Jerzy Witek w imieniu Towarzystwa Edyty Stein składa serdeczne podziękowanie naszym parafianom za pięknie przygotowaną liturgię w dniu 9 sierpnia oraz za ofiary złożone podczas Mszy św. na tacę na pomoc w utrzymaniu Domu św. Edyty Stein. Zebrano 1300 zł. Serdeczny Bóg zapłać.
11. W zakrystii są do nabycia tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz inne czasopisma katolickie.
12.    W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Aleksandra Strzelecka, Andrzej Kossakowski i Krystyna Buńko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…