wtorek, 1 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.07.2017r

1. Wszystkim odpoczywającym na urlopach i wakacjach, także gościom przybywającym do naszej parafii życzymy dobrego wypoczynku i wielu radosnych przeżyć.
2. Odpust Porcjunkuli uzyskać można od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia w kościołach parafialnych, pod zwykłymi warunkami: spowiedź,  komunia św., pobożne nawiedzenie kościoła  i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencji Ojca św., wykluczenie przywiązania  do jakiegokolwiek grzechu.
3. W najbliższym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca.
Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św.
Spowiadać będziemy na wszystkich mszach św., czyli o godz. 7.00, 8.00 i pół godziny przed 18.00.
4. W poniedziałek 31.07., miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, zapraszamy na mszę św. z homilią o godz. 18.00.
Po mszy św. tradycyjnie Salezjanie Współpracownicy poprowadzą modlitwy z okazji ćwiczenia dobrej śmierci.
5. Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 2 do 10 sierpnia, w łączności z pielgrzymami, w tych samych dniach  odbywać się będzie pielgrzymka duchowa. Codziennie o  godz. 17.30, a w niedziele po mszy św.  o godz. 17.00 odmawiany będzie różaniec w intencji wszystkich pielgrzymów naszej parafii, Kościoła, Ojczyzny. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii i do pobrania odpowiednich materiałów.
 Modlitwy poprowadzi Odnowa w Duchu św.
6. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest  we wtorki i piątki  w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.30 do 17.30  W sprawach pilnych zgłaszać się można w każdym czasie.
7. W 75 Rocznicę męczeńskiej śmierci św. Siostry Teresy Benedykty od Krzyża, dnia 09.08. br., zapraszamy do naszego kościoła  na uroczystą mszę św. o godz. 18.00 .
Po Mszy św.  o godz. 19.30 Towarzystwo Edyty Stein zaprasza do Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38 na wieczór duchowego obcowania z Edytą Stein. Teksty świętej interpretowała będzie  Ewa Kazula.
Organizatorzy proszą o  rezerwację miejsc drogą mailową: biuro@edtastein.org.pl, lub telefonicznie  57 33 77 070.
8. Salonik Trzech Muz zaprasza na wycieczkę do Lwowa w dniach od 10 do 15.08.  Zapisy w Saloniku Trzech Muz ul. Zawalna 7, lub przez telefon  nr 50 12 06 71.
     9. W najbliższą sobotę, jako pierwszą sobotę miesiąca zostanie odprawiona msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, a po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i odpowiednie modlitwy.
9. W przyszła niedzielę  po sumie odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
11. W najbliższym tygodniu w liturgii przypada ; w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek  św. Alfonsa Liguori, w środę św. Euzebiusza, w piątek św. Jana Vianneya, patrona proboszczów, w sobotę Rocznica poświęcenia Rzymskiej Bazyliki MB Śnieżnej.
10. W minionym tygodniu po nagrodę do Pana odeszli:
ś.p. Anna Trzcinowicz,  ś.p.Marian Janukiewicz
ś.p. Janina Ogoniak,
Módlmy się ; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...