piątek, 9 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Zesłanie Ducha Świętego, 04.06.2017


1.     Dzisiaj w I niedzielę miesiąca zapraszamy na nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, który będzie wystawiony do adoracji w godz. 13.30 - 17.00.
2.     W miesiącu czerwcu nabożeństwa ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
3.     W poniedziałek 5 czerwca obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawiane są w tym dniu o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
4.     W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
5.     W piątek 9 czerwca przypada miesięczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein. Podczas wieczornej Mszy św. Salezjanie Współpracownicy odnowią swoje przyrzeczenia.
6.     Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy do kościoła na próby w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 19.00.
7.     Na kolejne spotkanie biblijne z ks. prof. Mariuszem Rosikiem zapraszamy
w czwartek 8 czerwca o godz. 19.00 do auli w Gimnazjum Salezjańskim.
8.  Wspólnie z Radą Osiedla Ołbin zapraszamy dzisiaj ( w niedzielę, 5 czerwca) na Festyn Rodzinny z okazji Dnia dziecka. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 11.00, po której w Marszu Radości przejdziemy na miejsce naszego Festynu przy ulicy Świętokrzyskiej, na terenie dawnej szkoły podstawowej nr 60, obok Mamuta. Festyn będzie trwał od godziny 12.00 do 18.00. W programie wiele atrakcji, między innymi zamki dmuchane, malowanie twarzy, wielobój, gril, pokazy klownów, tańców integracyjnych i stepowania. Będą pokazy ratownictwa, oraz turnieje i konkursy dla dzieci, swoje stoisko będzie miał Festyn Święta Truskawki z Pęgowa, krótkofalowcy i wiele innych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w organizacji festynu, a także osobom, które przyniosły ciasto. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziny do wspólnego świętowania.
9.  Dzieci i młodzież pragnącą wziąć udział w półkoloniach, koloniach organizowanych przez nasze Oratorium lub w obozie sportowym Salezjańskiej Organizacji Sportowej można zapisać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 -18.00 w budynku Gimnazjum Salezjańskiego.
10.    Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
11.  Pilnie poszukiwani są Dawcy Szpiku. Wolontariat Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu przy współpracy z fundacją DKMS w dzisiejszą niedzielę od godz. 9.00 przed kościołem,  a od godz. 12.30 do 17.00 na boisku Salezjańskiej Szkoły Podstawowej przy ul. Świętokrzyskiej będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku. Zapraszamy do zapisywania się. Potrzebne jest podanie nr Pesel.
12.    W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką, jest m.in. nowy czerwcowy  numer miesięcznika Nowe Życie oraz Don Bosco.
13.    W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszła
 śp. Krzysztof Łapiński, Halina Rusinek, Aleksander Zieleziński, Zygmunt Kalina i Helena Wierzbicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…