piątek, 9 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Niedziela Najświętszej Trójcy, 11.06.2017


1.     W miesiącu czerwcu nabożeństwa ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
2.     W poniedziałek 12 czerwca obchodzimy wspomnienie błogosławionych 5 męczenników, wychowanków z salezjańskiego oratorium w Poznaniu.
3.     W dniach  13 i 14 czerwca ks. Biskup Andrzej Siemieniewski przeprowadzi wizytację kanoniczną w naszej parafii. Ks. Biskup spotka się m.in. z kapłanami, radą parafialną, katechetami i różnymi grupami działającymi w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian we wtorek 13 czerwca na wieczorną Mszę św. z okazji wizytacji o godz. 18.00. Prosimy o obecność na Mszy św. członków różnych wspólnot, bo wizytacja jest świętem parafii. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła.
4.     W środę 14 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
5.     Spowiedź św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dla ich rodzin dzisiaj w niedzielę od godz. 16.30.
6.     W czwartek 15 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Po sumie o godz. 12.30 uczcimy Jezusa Eucharystycznego procesją do 4 ołtarzy. W tym roku trasa procesji będzie nieco zmieniona, abyśmy mogli przejść obok domu rodzinnego św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, której 75. rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzimy. Będą nagrywane ujęcia filmowe do sztuki teatralnej dramatu muzycznego pt. „Synagoga 22, która będzie wystawiona w sierpniu w Teatrze Polskim. Prosimy parafian i wspólnoty parafialne o przygotowanie ołtarzy:
·        Pierwszy ołtarz na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Żeromskiego za domem Edyty Stein przygotuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Michael.
·        Drugi ołtarz na skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej i Barlickiego przygotuje wspólnota Salezjanów Współpracowników i rodziny mieszkające w pobliżu.
·        Trzeci ołtarz na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Nowowiejskiej – przy Aptece – przygotuje Ruch czystych serc.
·        Czwarty ołtarz na schodach przed głównym wejściem do kościoła przygotuje młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego Horeb.

Bardzo prosimy o nieparkowanie w tym dniu samochodów w pobliżu ołtarzy.
Prosimy parafian o udekorowanie okien – niech będzie to znakiem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.
Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do wzięcia udziału w procesji
w strojach komunijnych.
Zachęcamy rodziców małych dzieci, aby umożliwili swoim dzieciom sypanie kwiatków podczas procesji.
Serdecznie prosimy parafian, którzy mają działki, o przyniesienie płatków kwiatków dla dzieci.
7.     Nowo powstający Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO przy ul. Świętokrzyskiej informuje o wolnych miejsca w otwartych już grupach przedszkolnych oraz wszystkich  klasach szkoły podstawowej oraz liceum. Zapisy do nieodpłatnych, publicznych szkół i przedszkola trwają do wyczerpania miejsc.  Zapraszamy.
8.     Oratorium Salezjańskie oraz Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Salezjańskim Lecie:
·        W dniach 24.06. – 02.07.2017 – odbędzie się obóz sportowy w sekcji piłki nożnej, siatkowej i koszykówce w miejscowości Głuchołazy
·        W dniach 03.07. – 14.07. – półkolonie letnie
·        W dniach 16.07. – 26.07. kolonie letnie w miejscowości Długie w województwie lubuskim.
Więcej informacji oraz karty uczestnictwa są do odbioru w Oratorium od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00
9.     W dniach 3-8 lipca odbędzie się męski spływ kajakowy organizowany przez Husarię Maryi po jednej z dzikich rzek na Kaszubach.  Koszt ok. 300 zł.  Spotkanie organizacyjne w niedzielę 18 czerwca w bibliotece parafialnej między 18.00, a 19.00.  Można też zgłaszać swój udział pod adresem husariaMaryi@gmail.com
10.    Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia zapraszają wszystkich maturzystów i studentów na Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu. Obóz to niesamowita przygoda, wycieczki górskie po Tatrach, sport, zabawy, prawdziwe przyjaźnie i spotkanie z Bogiem. Termin wyjazdu:  30 sierpnia - 13 września. Więcej informacji na plakacie i ulotkach oraz na stronie www.bialydunajec.org
11.    Patriotyczna Inicjatywa zaprasza do Wrocławia na spotkanie z p. Zuzanną Kurtyką na temat: „Polskie Podziemie Niepodległościowe w pracach Janusza Kurtyki”. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca (wtorek) w Auli Gimnazjum Salezjańskiego przy ul. B. Prusa 78. Początek o godz. 17:00.
12.    W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką.
13.    W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszła
 śp. Marek Turowicz, Janina Dobrzańska i Ireneusz Zawko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…