sobota, 17 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 11 Niedziela Zwykła, 18.06.2017


1.  W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i z procesją eucharystyczną wokół kościoła są odprawiane dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00, w kolejne dni po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci komunijne i małe dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Serdecznie prosimy parafian, którzy mają działki, o przynoszenie płatków kwiatków dla dzieci.
2.  W czwartek na zakończenie oktawy można przynieść do poświęcenia wianki i zioła. Będą je również rozprowadzać za dobrowolną ofiarą Salezjanie Współpracownicy.
3.   Podajemy do wiadomości parafian, że decyzją ks. Inspektora kończą w tym roku szkolnym posługę duszpasterską w naszej parafii i zostają skierowani do innych placówek ks. Sylwester Pacierpnik, ks. Paweł Druszcz i ks. Dariusz Kowalczyk. Serdecznie dziękujemy im za ofiarną i gorliwą służbę w naszej parafii i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych w nowym miejscach i w nowych zadaniach. Msza św. w intencji wymienionych naszych Drogich Duszpasterzy będzie odprawiona w najbliższą środę 21 czerwca o godz. 18.00. Zapraszamy parafian do modlitwy w ich intencji.
4.   W najbliższy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 10.00 i tak jak zawsze będzie trwać do wieczornej Mszy św.
5.   W piątek 23 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6.   Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek o godz. 8.00 na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Już teraz informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego  z poświęceniem tornistrów dla pierwszoklasistów jest przewidziana w niedzielę 3 września o godz. 11.00, a w wcześniej w pierwszy piątek 1 września spowiedź św. przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
7.   W sobotę 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej. Wieczorem w tym dniu będziemy gościć w naszej parafii ks. Biskupa z Aleppo z Syrii, który podczas Mszy św. o godz. 18.00 wygłosi kazanie i opowie o sytuacji chrześcijan w Aleppo i w Syrii. Serdecznie zapraszamy parafian do licznego przybycia i wspólnej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan.
8.  W dniu 24 czerwca imieniny w naszej wspólnocie kapłańskiej obchodzi ks. Dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego ks. Jan Gondro. Ze względu na wizytę w tym dniu w naszej parafii ks. Biskupa z Aleppo, Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w niedzielę 25 czerwca o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Czcigodnego Solenizanta.
9.  Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9 lipca br. Zgłoszenia przyjmuje pani Maria po Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku lub telefonicznie 666 605 666.
10. Salezjanie Współpracownicy organizują autokarową pielgrzymkę do Drezna w sobotę 26 sierpnia. W programie nawiedzenie miejsc związanych z pięcioma błogosławionymi męczennikami, wychowankami salezjańskimi, Msza św. w kościele św. Pawła  oraz zwiedzanie z przewodnikiem pięknego starego miasta. Koszt pielgrzymki 120 zł. Zgłaszać się można wpłacając zaliczkę 50 zł od przyszłej niedzieli w zakrystii  lub bezpośrednio u ks. Jana Gondro.
11. Po dwóch latach przygotowań 6 wolontariuszek z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu we Wrocławiu wyruszy do Indii, Etiopii i Liberii. Wręczenie krzyży i rozesłanie misyjne odbędzie się  w Katedrze 25 czerwca o godz. 13.00. Mszy będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi inspektor salezjanów ks. Jarosław Pizoń. Zapraszamy do modlitwy.
12. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Do wakacyjnego numeru Małego Gościa dołączona jest płyta z piosenkami Arki Noego.
13.  W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Artur Krzemień, Władysław Szela, Paulina Mamerska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…